Улыбнуло...Инициатива президента.

  • Автор теми Автор теми Tolik77
  • Дата створення Дата створення

Tolik77

Пользователь
Реєстрація
10.11.2011
Повідомлення
1,895
Страна
Украина
Город
Киев
Янукович предлагает не сажать за контрабанду и фиктивное банкротство
Президент Украины Виктор Янукович в ближайшее время внесет на рассмотрение Верховной Рады законопроект, касающийся декриминализации некоторых экономических преступлений.


Об этом сообщает издание "Закон и Бизнес".

Из текста этого документа, который есть в распоряжении редакции, следует возможность замены уголовного наказания административной ответственностью по крайней мере по 17 преступлениям в сфере хозяйственной деятельности.

В частности, проектом закона Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно гуманизации ответственности за правонарушения в сфере хозяйственной деятельности)» за совершение преступлений в хозяйственной сфере предлагается вместо наказания в виде лишения свободы ввести санкцию в виде штрафа. Штраф может быть заменен судом на другое наказание лишь в случае его неуплаты в срок, установленный судебным решением.

Указанная модель предлагается также и для тех случаев, когда субъектом преступления является должностное лицо юридического лица частного права (статьи 364-1 "Злоупотребление полномочиями должностным лицом юридического лица частного права независимо от организационно-правовой формы", 365-1 "Превышение полномочий должностным лицом юридического лица частного права независимо от организационно-правовой формы "Уголовного кодекса Украины).

Вместе с тем законопроект отменяет уголовную ответственность за те деяния в сфере хозяйственной деятельности, которые на сегодня потеряли признаки повышенной общественной опасности, достаточной для преследования их в уголовном порядке. Речь идет о составах преступлений, предусмотренных статьями Уголовного кодекса:

201 "Контрабанда" - относительно контрабанды товаров,

202 "Нарушение порядка занятия хозяйственной деятельностью и деятельностью по предоставлению финансовых услуг",

203 "Занятие запрещенными видами хозяйственной деятельности",

207 "Уклонение от возвращения выручки в иностранной валюте",

208 "Незаконное открытие или использование за пределами Украины валютных счетов",

214 "Нарушение правил сдачи драгоценных металлов и драгоценных камней",

215 "Подделка знаков почтовой оплаты и проездных билетов",

217 "Незаконное изготовление, сбыт или использование государственного пробирного клейма",

218 "Фиктивное банкротство",

220 "Сокрытие устойчивой финансовой несостоятельности",

221 "Незаконные действия при банкротстве",

223 "Размещение ценных бумаг без регистрации их выпуска",

225 "Обман покупателей и заказчиков",

226 "Фальсификация средств измерения",

228 "Принуждение к антиконкурентных согласованных действий",

234 "Незаконные действия по приватизационных бумаг",

235 "Несоблюдение лицом обязательных условий по приватизации государственного, коммунального имущества или предприятий и их дальнейшего использования.

За совершение вышеназванных правонарушений законопроектом устанавливается административная ответственность в виде наложения штрафов.
Ну просто чудо какое то:biggrin:
 
Дык, 1-е апреля! :)
 
:) Сдержанная улыбка...
 
...и как говорит классик "...а теперь серьёзно..." :
Янукович створив черговий орган розправи.
24.04.2013
Через рік після реанімації Державної інспекції з контролю за цінами президент Віктор Янукович наділив її новими повноваженнями. Своїм указом (№ 220 від 17 квітня) гарант віддав в руки інспекції контроль за цінами та тарифами на продукти і послуги, вартість яких регулюється державою, і дозволив перевіряти та штрафувати бізнес.

Таким чином президент виконав приписи Закону "Про ціни і ціноутворення" від 2012 року, який передбачав розширення повноважень цього контролюючого органу.

Мова йде про державні регульовані ціни, які запроваджуються на товари, що мають визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, істотну соціальну значущість (наприклад, хліб), а також на товари/послуги, що виробляються монополіями.

Наприклад, сьогодні держава регулює вартість електроенергії для населення - 21,54-36,48 коп за кВт год, в залежності від обсягу споживання, для промисловості - 77,97 – 99,24 коп за кВт год, без ПДВ та в залежності від класу напруги та вартість скрапленого газу, що реалізується на спец аукціонах для потреб населення - 2,13 тисячі гривень за тонну. Також регулюються ціни на комунальні послуги, медицину та міський транспорт.

"У першу чергу діяльність інспекції буде спрямована на контроль та усунення зловживань при формуванні цін місцевими органами державної влади", - пояснює адвокат, старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Проте, бізнес теж відчує на собі дію нових повноважень Цінової інспекції.

Згідно з указом президента, чиновники Державної інспекції з контролю за цінами здійснюватимуть планові та позапланові перевірки як виробників, так і продавців продуктів на предмет достовірності інформації про виконання ними вимог щодо встановлених державою регульованих цін.

Товари та послуги, ціни на які регулюються державою

Електроенергія

Газ скраплений, що відпускається населенню для побутових потреб

Тверде паливо, що відпускається населенню для побутових потреб

Послуги міського пасажирського транспорту

Комунальні послуги: тепло-, водопостачання, водовідведення, квартирна плата, утримання житла

Послуги медицини, ліки та медичне обладнання.

Тобто, інспекція встановлюватиме граничні надбавки до собівартості під час руху виготовленого продукту від виробника до точок продажу (як роздрібного, так і оптового). Раніше цей орган міг визначати лише обґрунтованість оптових цін, встановлених виробниками.

У разі виявлення порушень комісія змушуватиме комерсантів їх усунути, випише штраф і вимагатиме в суді його сплати.

Також інспекція надаватиме місцевій владі, органам самоврядування та бізнесу обов'язкові до виконання приписи щодо державного цінового регулювання.

"Мабуть, лише зараз вдасться встановити якісь обґрунтовані ціни на ті ж таки швидкісні поїзди, вартість квитків на які значно перевищує будь-які обґрунтовані норми. В більшості випадків чиновникам інспекції доведеться спілкуватись не стільки з бізнесом, скільки з іншими чиновниками та працівниками комунальних підприємств з метою встановлення і контролю за цінами", - вважає Кравець.

Разом з тим, виходячи з повноважень інспекції, Янукович своїм указом фактично створив черговий каральний орган.

"Наданням додаткових повноважень указ президента посилив статус інспекції та визначив її як самостійну впливову одиницю на арені державного регулювання, адже вплив структури існує тоді, коли вона має можливість не лише превентивної функції, а й каральної, у даному випадку – стягувати до бюджету суми, що не відповідають вимогам держрегулювання", - вважає директор юридичної фірми PRIME Тетяна Кузьміч.

Вона також вважає, що через посилення тенденції пригноблення бізнесу у державі, з’явився ще один ефективний орган розправи.

Як пригадує Кравець, важливу роль інспекція грала у кінці 90-х років. З її допомогою державі вдалося стримати необґрунтований ріст цін на цілий перелік товарів, що мають важливе значення для споживачів.

В 2011 році цінову інспекцію було ліквідовано через корупційні скандали, пов’язані з її керівництвом, яке вимагало хабарі від бізнесу.

Зокрема, в 2010 році Служба безпеки України викрила корупційний механізм стягнення хабарів, який діяв у Державній інспекції з контролю над цінами Міністерства економіки.

В 2010 році начальник Держінспекції з контролю за цінами Тетяна Рудь була затримана за звинуваченням у корупційних діях. Згодом Деснянський райсуд Києва визнав Рудь винною та дав їй три роки випробувального терміну.:biggrin:

А вже в 2012 році Янукович воскресив Цінову інспекцію і наділив її правом здійснювати моніторинг та аналіз динаміки цін на споживчому ринку й надавати свої висновки щодо майбутніх цінових змін Кабінету міністрів та іншим органам влади.

Перелік товарів, ціни на які відстежує Інспекція з цін

Борошно пшеничне вищого сорту, соціальні сорти хліба, макаронні вироби, крупа гречана, рис

М'ясо, сало, птиця, ковбаса варена I сорту

Молоко жирністю 2,5%, сметана жирністю 20%, сир м'який, масло вершкове

Яйця курячі, цукор-пісок, олія соняшникова, картопля та сіль

Дизельне пальне, бензин А-95, газ скраплений, що реалізується через АЗС

До 2013 року Державна інспекція з контролю за цінами мала досить вузькі повноваження, прописані старою редакцією закону "Про ціни та ціноутворення".

Вона була змушена координувати свої дії з Податковою та Антимонопольним комітетом і проводити спільно з ними перевірки відповідності цін вимогам державного регулювання.

Судові позови проти порушників подавались залежно від специфіки порушеного питання якимось із зазначених органів або прокуратурою в інтересах держави.

"Самостійно ж право приймати рішення про застосування господарських санкцій, притягати до адміністративної відповідальності, позиватися у суді інспекції надав можливість Закон України "Про ціни та ціноутворення", що був прийнятий ВРУ у червні 2012 року та набрав чинності 5 січня 2013 року", - каже Кузьміч.

До 2013 року інспекція була більш аналітичним, дорадчим органом, хоча її представники включалися до складу комісій контролюючих органів - ДПА, АМКУ, які перевіряли господарську діяльність підприємств певного сектору.

"Але вагомих адміністративно-розпорядчих функцій в неї було недостатньо. Відтепер інспекція буде складати акти перевірок, виносити самостійно рішення та звертатися до суду про стягнення сум до бюджету", - резюмує Кузьміч.

Сьогодні ж під час перевірок представники Цінової інспекції намагаються довести завищення собівартості виробництва товарів, які підлягають регулюванню, а економісти підприємства, в свою чергу, довести обґрунтування собівартості з урахуванням закупівельних цін, які, до речі, часто самі в змозі регулювати кінцеву вартість товару.

Юрій Віннічук
Рейдерство в Украине
www.antiraid.com.ua

...ну нормальный ход,встречаем новых(старых)торбешников...:diablo:
 
Ну и?Может есть еще какой нибудь механизм контроля на госрегулированные цены?Может дорожный контроль?Или общество защиты прав потребителей?
Вообще надо снимать с государства функцию контроля над ценами,рынок сам отрегулирует все...тот же умерший от голода пенсионер уже не будет оказывать давления на рынок социальных хлебобулочных изделий или обанкротившееся предприятие на рынок ГСМ...
 
Останнє редагування:
Назад
Зверху