инвертор или бесперебойник?

ivan_pyrkh

Пользователь
Joined
Dec 6, 2011
Messages
423
Город
Одесса
Всем доброго времени суток и с новым годом!

Ситуация следующая - есть АГВ на отопление работающее в паре с циркуляционным насосом. Просидев без света, соответственно и без отопления, 2-е суток решил что мёрзнуть больше не хочется и нужно что-то ставить. Погуглив столкнулся с разными производителями/вариантами...в основном это инвертор+АКБ или бесперебойник, разлёт цен довольно большой и хочется взять что-то за вменяемые деньги. Кто-то грешит на бесперебойник, кто-то на инвертор. Если кто-то себе что-то из этого поставил, подскажите что стоит брать, а что не стоит...Склоняюсь всё же к инвертору с гелевым АКБ минимум на 100mAh, вроде как на 10 часов хватает как утверждают.
Всем заранее благодарен.
 
инверторы покупаю по рабочим нуждам, беру в Киеве (завод точно не помню, если надо уточню) нареканий особых не было, вопрос не в этом...а Вам точно нужен "гелевый" АКБ?? и почему выбор пал именно на него?
 
узнайте, пожалуйста.

Выбор пал на гелевый из-за долговечности, по крайней мере так утверждают многие. Обычный свинцовый боится разрядов в ноль, что в данных условиях эксплуатации весьма вероятно, а гелевому до лампочки...как телефонному. Или надуто это всё?
 
В компьютерных ИБП гелевые батареи живут 2, максимум 3 года, а обычные до 5 лет.
 
не буду утверждать, что надуто! скажу просто из личного опыта! я так для електромотора лодочного купил аккум за 3 тыс грн! сдох через год (перестал держать зарядку)! за такие деньги я бы тогда лучше три обычных купил) выйду на работу, возьму накладную, скину вам тел и название завода в Киеве! они их сами изготавливают, может есть и китайские подешевле (но мне по работе нужны именно отечественные с сертификатом, бюджетни кошты просто)
 
узнайте, пожалуйста.

Выбор пал на гелевый из-за долговечности, по крайней мере так утверждают многие. Обычный свинцовый боится разрядов в ноль, что в данных условиях эксплуатации весьма вероятно, а гелевому до лампочки...как телефонному. Или надуто это всё?

Як акумулятори втготовлені за класичною технологією так і гелеві герметизовані акумулятори це все свинцевокислотні акумулятори, різниця лише у стані електроліту у класиці він рідкий, а у гель він загущений з допомогою сорбентів, ну і як правило класика корпус відкритий є доступ до електроліту, а гель закритий корпус обладнаний стравним клапаном надлишкового тиску який згідно інструкції з експлуатації демонтовувати не дозволяється.
Стосовно розряду в "0" такі режими підтримують тільки літієві АБ, у свинцевокислотних АБ в залежності від типу розряду граничною напругою є 1,8В на двохвольтовий елемент при тривалих розрядах невеликими струмами і 1,6В при короткотривалих розрядах високими струмами.
У Вашому випадку взявши тільки інвертор і акумулятор яким чином Ви будете забезпечувати заряд акумулятора gsckz його використання?
 
не буду утверждать, что надуто! скажу просто из личного опыта! я так для електромотора лодочного купил аккум за 3 тыс грн! сдох через год (перестал держать зарядку)! за такие деньги я бы тогда лучше три обычных купил) выйду на работу, возьму накладную, скину вам тел и название завода в Киеве! они их сами изготавливают, может есть и китайские подешевле (но мне по работе нужны именно отечественные с сертификатом, бюджетни кошты просто)

Спасибо,
кстати, наткнулся ещё на щелочной аккумулятор, как вариант, пока изучаем
 
Як акумулятори втготовлені за класичною технологією так і гелеві герметизовані акумулятори це все свинцевокислотні акумулятори, різниця лише у стані електроліту у класиці він рідкий, а у гель він загущений з допомогою сорбентів, ну і як правило класика корпус відкритий є доступ до електроліту, а гель закритий корпус обладнаний стравним клапаном надлишкового тиску який згідно інструкції з експлуатації демонтовувати не дозволяється.
Стосовно розряду в "0" такі режими підтримують тільки літієві АБ, у свинцевокислотних АБ в залежності від типу розряду граничною напругою є 1,8В на двохвольтовий елемент при тривалих розрядах невеликими струмами і 1,6В при короткотривалих розрядах високими струмами.
У Вашому випадку взявши тільки інвертор і акумулятор яким чином Ви будете забезпечувати заряд акумулятора gsckz його використання?

Як акумулятори втготовлені за класичною технологією так і гелеві герметизовані акумулятори це все свинцевокислотні акумулятори, різниця лише у стані електроліту у класиці він рідкий, а у гель він загущений з допомогою сорбентів, ну і як правило класика корпус відкритий є доступ до електроліту, а гель закритий корпус обладнаний стравним клапаном надлишкового тиску який згідно інструкції з експлуатації демонтовувати не дозволяється.
Стосовно розряду в "0" такі режими підтримують тільки літієві АБ, у свинцевокислотних АБ в залежності від типу розряду граничною напругою є 1,8В на двохвольтовий елемент при тривалих розрядах невеликими струмами і 1,6В при короткотривалих розрядах високими струмами.
У Вашому випадку взявши тільки інвертор і акумулятор яким чином Ви будете забезпечувати заряд акумулятора gsckz його використання?

Після використання, як вариант, зарядить АКБ, наприклад, ось такий інвертор зі вбудованим ЗП та чистою синусойдою, як мені тут порадили http://stab-elim.com.ua/invertori/pnk-12-600.php... Або звичайним ЗП, але було б незручно.

Стосовно літієвих АКБ наткнувся на ось таку статейку http://komposter.com.ua/content/plyusy-i-minusy-litiy-polimernogo-akkumulyatora-2013-02-19 тут пишуть, що літієві батареї не люблять повних розрядів, краще вже лугову Никель-Кадмієву або Нікель-Метал-Гідрідну. Але як я пам'ятаю у минулому на моб. телефони ставили лугові NiCd та NiMH АКБ, потім вже почали використовувати LiPol, т.к. його можна заряджати з неповного розряду...Тому може все ж у моєму випадку краще лугову Ni?
 
Після використання, як вариант, зарядить АКБ, наприклад, ось такий інвертор зі вбудованим ЗП та чистою синусойдою, як мені тут порадили http://stab-elim.com.ua/invertori/pnk-12-600.php... Або звичайним ЗП, але було б незручно.

Стосовно літієвих АКБ наткнувся на ось таку статейку http://komposter.com.ua/content/plyusy-i-minusy-litiy-polimernogo-akkumulyatora-2013-02-19 тут пишуть, що літієві батареї не люблять повних розрядів, краще вже лугову Никель-Кадмієву або Нікель-Метал-Гідрідну. Але як я пам'ятаю у минулому на моб. телефони ставили лугові NiCd та NiMH АКБ, потім вже почали використовувати LiPol, т.к. його можна заряджати з неповного розряду...Тому може все ж у моєму випадку краще лугову Ni?

Те що Ви називаєте інвертором Елім фактично і є безперебійником тільки офлайновим, чого для котла і насоса цілком достатньо, крім того кожен безперебійник має контроль напруги батареї і просто не дозволить Вам розрядити її нижче певної напруги це приблизно 1,7В*6=10,2В при умові що застосовується одна АБ. З чого випливає інше питання чи варто заморочуватись пошуком АБ котрі можна експлуатувати з нижчими напругами, також не забувайте, що обмеження напруги розряду передбачене не тільки для збереження АБ, але і для коректної якісної роботи самого безперебійника. Як правило АБ виходять з ладу через невірну експлуатацію факторів багато, але основним є зберігання АБ у розрядженому стані у міжсизоння. До речі років шість тому купив безперебійник саме виготовлений в Одесі, якийсь ноунейм, але працює досі. Акумулятори взяв б/у у себе на фірмі 55 ампергодин вони пропрацювали 4,5 роки в принципі могли ще рік два працювати. Зараз поставив 120 ампергодин гелеві, але тільки тому, що дістались вони мені задурно. У мене котел двохфункційний і ввімкнений круглий рік тому і акумулятори служать, а у системах котрі на літо відмикаються потрібно правильно вивести акумулятор з роботи на літній час він повитен бути повністю заряджений перед відключенням і після цього відєднаним від безперебійника.
 
Back
Top