• В разделах «Гараж» и «Бортовые журналы» для того, чтобы отфильтровать темы по вашему индексу кузова, вы можете просто нажать на него в начале любой соответствующей темы.
    Ребята! Есть огромная просьба - если создаете тему с вопросом в "Гараже", не ленитесь отписаться, как именно решилась проблема, что сделали и т.д.
    Только тогда наш "Гараж" станет реальной базой знаний!!

[ F10/11/12/13 ] F10 Заміна тормозної рідини

WD7

Пользователь
Joined
May 17, 2020
Messages
27
Страна
Украина
Город
Киев
Всім привіт

маю наступну картину - в бортовому комп'ютері пише, що потрібно міняти тормозну рідину:

Описание скрытого текста/картинок: фото

photo_2020-07-17_22-16-16.jpg


Планую скоро замінити масло, питання - чи критично міняти тормозну рідину і чи можливо це зробити самостійно, як і масло?

дякую
 

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,753
Город
Киев
Планую скоро замінити масло, питання - чи критично міняти тормозну рідину і чи можливо це зробити самостійно, як і масло?
Тормозуха не так критична как масло, многие ее пятилетками не меняют.
Да, можно самому, если есть яма/подъемник.
 
  • Like
Reactions: WD7

WD7

Пользователь
Joined
May 17, 2020
Messages
27
Страна
Украина
Город
Киев
есть яма/подъемник

дякую за відповідь, є естакада, але трохи стрьомно на неї заїжджати через кліренс...

я тут подумав, а може бути таке, що ця помилка вказує на те, що "потрібно долити" тормозухи, а не "замінити"? може там просто рівень впав - підкажіть хтось, будь ласка, як його перевірити?
 

MAN330

Пользователь
Joined
Jun 27, 2013
Messages
481
Страна
Украина
Город
Херсон
Может всё таки на сто , оно не будет стоить космос денег.
 

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,753
Город
Киев
дякую за відповідь, є естакада, але трохи стрьомно на неї заїжджати через кліренс...

я тут подумав, а може бути таке, що ця помилка вказує на те, що "потрібно долити" тормозухи, а не "замінити"? може там просто рівень впав - підкажіть хтось, будь ласка, як його перевірити?
Та откройте капот, и посмотрите уровень)
 

Zalman

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,110
Age
36
Город
Киев
Тормозуха меняется раз в 2года. 1л оригинала стоит 200грн
 

WD7

Пользователь
Joined
May 17, 2020
Messages
27
Страна
Украина
Город
Киев
посмотрите уровень
так і зробив
Знайшов бачок з тормозною рідиною ось тут (може комусь пригодиться):
1595145057739.png

також знайшов відео, як можна самому міняти тормозуху

так що думаю зробити сам...

раз в 2года. 1л оригинала стоит 200грн
дякую
ось знайшов ніби - https://prom.ua/ua/p801402333-bmw-zhidkost-tormoznaya.html
 

WD7

Пользователь
Joined
May 17, 2020
Messages
27
Страна
Украина
Город
Киев
підсумок:

тормозної купив 2 літри (340грн)
масла взяв 5л. (800грн)

замінив тормозну рідину, з другої бутилки використав небагато, так що є на долив, якщо що...
міняв з тестем - я "качав" педаль, а він доливав і контролював із шлангочкою по черзі кожне колесо...

також замінили масло, відкрутили згори кришку, знизу кришку, а потім під нею пробку зливу і злили, також відкрутили масляний фільтр (він важко піддався, бо спецключа не було), з-під фільтра теж трохи витекло масла, далі все витерли бумагою - і під фільтром, і вгорі біля кришки, і саму кришку... замінили масляний фільтр з резиночками(220) + поставили нову пробку внизу на злив масла... залили масла 4.25л, вимірювання рівня показало якраз середину між MIN та MAX, долив ще 250мл, решту забрав "на долив" в багажник

фінальним акордом скинув заміну масла і тормозухи через сервісне меню і написав на ярличку під капотом кілометраж і дату наступної заміни.

P.S. також замінили фільтри - повітряний(220) і салону(220). а бензиновий тут ніби в бензонасосі і не міняється (якщо я не правий - виправте)
P.P.S. на все про все витрачено ~5 годин і 1800грн + тестю на пиво ;)
P.P.P.S. у кого нема такого тестя як у мене і є сумніви щодо рівності рук, рекомендую все ж робити це все на сервісі ;) до речі, спочатку почали відкручувати захист внизу, відкрутили майже всі болти крім двох центральних, а вони "не йдуть" - прокручуються і не викручуються... добре, що потім знайшли спеціальну кришку для зливу масла (вона чуть далі, ближче до вихлопної), тож захист прикрутили назад.
 
  • Like
Reactions: RAI

Lindo

Пользователь
Joined
Jul 25, 2018
Messages
73
Город
Киев
підсумок:

тормозної купив 2 літри (340грн)
масла взяв 5л. (800грн)

замінив тормозну рідину, з другої бутилки використав небагато, так що є на долив, якщо що...
міняв з тестем - я "качав" педаль, а він доливав і контролював із шлангочкою по черзі кожне колесо...

також замінили масло, відкрутили згори кришку, знизу кришку, а потім під нею пробку зливу і злили, також відкрутили масляний фільтр (він важко піддався, бо спецключа не було), з-під фільтра теж трохи витекло масла, далі все витерли бумагою - і під фільтром, і вгорі біля кришки, і саму кришку... замінили масляний фільтр з резиночками(220) + поставили нову пробку внизу на злив масла... залили масла 4.25л, вимірювання рівня показало якраз середину між MIN та MAX, долив ще 250мл, решту забрав "на долив" в багажник

фінальним акордом скинув заміну масла і тормозухи через сервісне меню і написав на ярличку під капотом кілометраж і дату наступної заміни.

P.S. також замінили фільтри - повітряний(220) і салону(220). а бензиновий тут ніби в бензонасосі і не міняється (якщо я не правий - виправте)
P.P.S. на все про все витрачено ~5 годин і 1800грн + тестю на пиво ;)
P.P.P.S. у кого нема такого тестя як у мене і є сумніви щодо рівності рук, рекомендую все ж робити це все на сервісі ;) до речі, спочатку почали відкручувати захист внизу, відкрутили майже всі болти крім двох центральних, а вони "не йдуть" - прокручуються і не викручуються... добре, що потім знайшли спеціальну кришку для зливу масла (вона чуть далі, ближче до вихлопної), тож захист прикрутили назад.
Підкажіть будь ласка яке масло лили і який у вас двигун

Отправлено с моего Mi Note 3 через Tapatalk
 

WD7

Пользователь
Joined
May 17, 2020
Messages
27
Страна
Украина
Город
Киев
Підкажіть будь ласка яке масло лили і який у вас двигун

двигун N20B20 (на аві)
масло Kroon Oil Specialsynth MSP 5W-40
(підходить під параметри BMW Longlife-04)
 
Top