На парковке открыли дверь в мой авто

Zalman

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,110
Age
36
Город
Киев
Ситуация. Стояли на парковке. Пассажир с автомобиля рядом, открыла свою дверь в мою машину. У меня царапины и небольшая вмятина. На месте вызывал полицию, за 1.5ч не приехали. В итоге оформили европротокол. Ездил в свою страховую, всё зафиксировали.

Через 2 недели пришёл ответ что отказано в выплате страхового возмещения:
Согласно закона гражданской ответственности
1.12. дорожньо-транспортна пригода - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
у вас автомобили стояли на стоянке это не является страховым случаем по гражданской ответственности

Нашёл в законе https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1961-15/page#Text такие пункты

1.12. дорожньо-транспортна пригода - подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Стаття 6. Страховий випадок
Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.

Страховая не считает открытие двери как "рух транспортного засобу".

Кто сталкивался с такими делами, может прокоментировать?
 

GLAVBUX

Moderator
Joined
Dec 16, 2011
Messages
13,708
Город
Киев
Не юрист..
Но мне кажется, что после оформления нужно вызывать независимого експерта по ущербу (оценка) и в суд. А там смотри уже сам имеет ли оно всё смысл.
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
Спитав свого страховика. Каже що це суто шкода майну, тож ніяк не страховий випадок, бо не ДТП. Також додав що варто було все ж таки дочекатись ментів і оформити це Як заподіяння збитків і стягувати відшкодування через суд. Авжеж якщо винуватець не хотів врегулювати ситуацію на місці.
 

sharki_

Пользователь
Joined
Dec 20, 2013
Messages
736
Age
41
Страна
Украина
Город
Одесса
Отличный вариант спрыгнуть от ответственности через европротокол.
интересно, горячая линия что по телефону говорила?
 

Konsul

Пользователь
Joined
Oct 1, 2015
Messages
1,016
Age
48
Страна
Украина
Город
Львов
У цій ситуації все вирішило б КАСКО, але...
Авто, які я використовую на щодень в мене застраховані. Реально, ще жодного разу не пошкодував про це.
Стосується і дорогого авто (принаймні для мене) ~30$, і відносно дешевого ~12$...
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
У цій ситуації все вирішило б КАСКО, але...
Авто, які я використовую на щодень в мене застраховані. Реально, Зе жодного разу не пошкодував про це.
Стосується і дорогого авто (принаймні для мене) ~30$, і відносно дешевого ~12$...
Якщо я не помиляюсь, то КАСКО можна оформити лише на авто не старше 7 років, так?
 

Konsul

Пользователь
Joined
Oct 1, 2015
Messages
1,016
Age
48
Страна
Украина
Город
Львов
Якщо я не помиляюсь, то КАСКО можна оформити лише на авто не старше 7 років, так?
Та ну... В мене інше авто 2012р.в. і застрахували аж бігом. В швагра 2009р.в. і також без нюансів. (страхова ТАС... колишня «Провідна»)
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
Та ну... В мене інше авто 2012р.в. і застрахували аж бігом. В швагра 2009р.в. і також без нюансів. (страхова ТАС... колишня «Провідна»)
Якщо не секрет - скільки коштує КАСКО на відро 2009 року?
 

Konsul

Пользователь
Joined
Oct 1, 2015
Messages
1,016
Age
48
Страна
Украина
Город
Львов
Якщо не секрет - скільки коштує КАСКО на відро 2009 року?
Відразу і однозначно відповісти не можна. Є багато факторів, які впливають на вартість страховки. По моїй: Passat 2012 р.в. (бензин), «без зносу деталей» (тобто при ДТП (тьфу-тьфу-тьфу) рахують вартість ТІЛЬКИ нових запчастин), «безлімітно» протягом року заміна (в разі необхідності) склодзеркальних деталей, ремонтні роботи на оф. СТО, будь-хто за кермом, покриття Україна/Європа, авто «ночує» будь-де, при викраденні (тьфу-тьфу-тьфу знову :)) виплачують суму з «мінусом» 5% від оцінки... і т.д.
Річний платіж - 600$.
Багато це чи мало - кожен вирішує для себе сам (дві фари з адаптивним бі-кснеоном + лобове скло з підігрівом коштують 1000$).
На BMW поцарапав «вхлам» два диска 18” - дилер виставив рахунок в 32т. грн, які були перераховано... (страхівка на це авто, правда, вартувала 1500$).
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
Річний платіж - 600$.
за такий сервіс це сміх..... Хоча дивує що не враховуються амортизацію. Мене лякали що після 7 років авто зрізають чималий відсоток саме на знос деталей
 

Konsul

Пользователь
Joined
Oct 1, 2015
Messages
1,016
Age
48
Страна
Украина
Город
Львов
за такий сервіс це сміх..... Хоча дивує що не враховуються амортизацію. Мене лякали що після 7 років авто зрізають чималий відсоток саме на знос деталей
Поцікавтесь на “ТАС”-думаю, що умови однакові незалежно від регіону чи клієнта.
Наприклад, в малого на “ARX” пункт з «склодзеркальними елементами» внести в договір не захотіли. А якщо б і так, то сума страхового платежу була б вищою.
Стосовно виплат по відшкодуванню - взагалі без проблем (перевірено на двох авто).:rolleyes:
 

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,747
Город
Киев
Кто сталкивался с такими делами, может прокомментировать?
Сталкивался в 2015 с подобным.
Был последний год старого ГАИ. Тогда гайцы сказали что все подобные ДТП на парковках ТРЦ, АЗС оформлять как обоюдку.
 

Ingvar

Пользователь
Joined
Dec 15, 2011
Messages
1
Age
49
Город
Чернигов
Ситуация. Стояли на парковке. Пассажир с автомобиля рядом, открыла свою дверь в мою машину. У меня царапины и небольшая вмятина. На месте вызывал полицию, за 1.5ч не приехали. В итоге оформили европротокол. Ездил в свою страховую, всё зафиксировали.

Через 2 недели пришёл ответ что отказано в выплате страхового возмещения:
Если деликтная сторона, а это исходя из изложенного вероятно пассажир, "морозится" и не хочет платить, то нужно обратиться с заявлением в полицию с требованием привлечь пассажира к ответственности по ст. 124 КоАП. Полиция должна начать административное производство, назначить экспертизу ущерба, таким образом можно вычислить личность пассажира и подать гражданский иск на возмещение ущерба. В соответствии со ст. 14 ЗУ "Про дорожний рух", пассажир является участником дородного движения, следовательно к нему применима ст. 124 КоАП. П. С.: 1) Указанный расклад актуален для правового государства, где полиция и суды работают, а не паразитируют на гражданах. В наших реалиях прогноз неутешительный. 2) А вообще, действия автора поста какие-то мутные. Не понятно почему он обращался за возмещением в свою страховую, а не в страховую водителя.
 

autovoz

Пользователь
Joined
Dec 10, 2011
Messages
5,297
Страна
Украина
Город
Киев

Стаття 1166. Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду​


1. Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. https://protocol.ua/ua/tsivilniy_kodeks_ukraini_stattya_1166/

просто иск подается в суд по ст. 1166 Гражданского кодекса Украины к лицу нанесшему вред..и тд.. проблема в том что оценка ремонта обойдется тыщи в две грн, + судебный сбор около тысячи, + по времени растянется года на два в суде первой инстанции.
Как вариант можно написать жалобу на действия СК регулятору рынка госфинуслуг (сейчас Нацбанк),
хотя, конечно на ДТП эта история не похожа ..
 

Buri

Пользователь
Joined
Jul 17, 2020
Messages
81
Страна
Украина
Город
Киев
Было недавно так. К счастью человек попался адекватный и мы договорились. А так выше уже отписались верно: ущерб есть, но это порча имущества.
 
Top