Збірка_31. ЕТК_61_Провода контакти хомути
Далі, продовжуємо розділ ЕТК_61
Общее э/оборудование автомобиля
Мова піде про "загальні" підрозділи ЕТК, в яких наведені багаточисленні дроти, роз'єми, контакти, піни, хомути, кліпси та інше кріплення проводки. Детально все розписувати по кожному піну не бачу сенсу, тому просто напишу, що і як я використовую при ремонті та відновлення проводки.
Провод
При заміні, чи доповненні проводки використовую оригінальні проводи, з донорських кусків проводки Е30, Е34 та новіших БМВ. Вибираю проводи відповідно до кольорів, наведених в ЕТК. Хоча проводи багатьох кольорів ще можна замовити новими, але не бачу в цьому сенсу.
Корпус вилки разъема
Деякі роз'єми та піни з них беру також з донорських проводок. В ЕТК дуже багато їх типорозмірів, тому складно розібратися в їх номерах та кількості - простіше брати і приміряти по факту. До того ж багато з них вже не доступні до замовлення, або коштують невиправдано дорого.
У мене основні проблеми (як і у більшості) з дверними роз'ємами. Тому купив декілька таких донорських роз'єми, а також роз'єм додаткового обладнання С302 для до оснащення свого, та роз'єм С103. Купив ще один комплект зйомників для знімання пінів, бо вони не дуже міцні.
Невеличний оффтоп - покажу на прикладі донорських роз'ємів, як деякі люди ремонтують та "апгрейдять" проводку
Після таких чудо-електриків потім чорт ногу зломить в тій проводці
Наприклад, судячи з усього, це стиковка проводки рестайл с роз'ємом до рестайла - все просто - все відрізали, і потім все припаяли. Про перепінову не чули
От така чорна каракатиця вийшла:
Тепер чудо дверний роз'єм - провода ЦЗ всі в одну скрутку - і на масу! )) Ну і ще купа дивовижних скруток різних кольорів!
І "логічне" продовження - червоний провод через вставку з двома скрутками до заводського коричневого провода маси! ) Як воно там шось працювало - не уявляю! ))
Єдиний нормальний роз'єм С302 - його просто відрізали.
Отже, повертаючись до своєї проводки. Помив, почистив, відрізав всі "шедевральні" скрутки, і приготував донорські роз'єми, зйомники пінів, та нові папки-мамки.
Як я вже сказав, основні проблеми у мене були на дверному роз'ємі. Як показує практика, такі проблема майже у всіх - гумова гофра від старості попускає воду, що стікає по стійці вниз, контакти окисляються й з часом повністю згнивають. Особливо ті, на яких постійне живлення. Через це ці роз'єми складно знімаються, а особливо коли люди не вміють їх знімать, і розбирають їх абсолютно по варварськи. Судячи по стану тих, що я бачив - практично виривають. Отже покажу, як правильно і акуратно їх розбирать - може комусь знадобиться.
По-перше, - добре залити роз'єм WD-40 чи чимось аналогічним. Почекати, а потім вже розбирати. Зняти гумову гофру, натиснути на два ушка по бокам і витягнути дверну частину (№14 на схемі ЕТК) з кузовної (№15 та №16). Далі акуратно натиснути на три защьолки на корпусі і видавити роз'єм в нішу переднього динаміка.
Тепер, як розібрати кузовний роз'єм для заміни в ньому пінів.
Дверний роз'єм С405 (лівий) та С404 (правий) конструктивно аналогічні, і складаються з трьох частин (хоча в ЕТК чомусь показано тільки дві)
№15 - зовнішній корпус - 61 13 1 380 587
№16 - внутрішній корпус - 61 13 1 375 690
накладка внутрішнього корпусу
Щоб добратися до пінів, натискаємо на дві защьоки по бокам.
Відсовуємо їх вгору по направляючих
Витягуємо накладку внутрішнього корпусу, і вже маємо доступ до пінів.
Але на багато зручніше міняти піни, відокремивши внутрішній корпус від зовнішнього. Для цього зі сторони проводки вставляємо у пази по бокам дві тонких викрутки, притискаємо ними фіксатори, і витягуємо внутрішній корпус на себе. Повністю розібраний дверний кузовний роз'єм.
До речі, в зовнішньому корпусі залишаються 4 піни. Це зроблено, для зручності, щоб розділити основну проводку і проводки різних додаткових опцій. Про це напишу у відповідному розділі з детальною розпіновкою.
При заміні до рестайлінгових фар на рестайлінгові з лінзами, потрібно міняти їх всі роз'єми. Цей раз я зробив все як треба, без "колхоза". Може комусь теж буде корисно:
Корпус роз'єма прямий:
61131378400 прямий чорний
61131378401 прямий білий (дальнє світло)
61131378402 прямий сірий (габарит)
61131378403 прямий жовтий (ближнє світло)
Прямий пін з куском провода:
61130007441 прямий тонкий (0.5-1.0мм2)
61130007442 прямий товстий (1.0-2.5мм2)
Корпус роз'єма кутовий:
61131378416 кутовий чорний
61131378417 кутовий білий (дальнє світло)
61131378418 кутовий сірий (габарит)
61131378419 кутовий жовтий (ближнє світло)
Кутовий пін з куском провода:
61130007445 кутовий тонкий (0.5-1.0мм2)
61130007446 кутовий товстий (1.0-2.5мм2)
По всім іншим роз'ємам та пінам, що буду міняти чи добавляти, буду писати далі по ходу справи, у відповідних розділах.
Различные детали для ремонта проводов
Тут все просто - ізолента Tesa, що йде в оригіналі - пвх, тканинна та лавсанова, термоусадка та сірники
Джгути мотаю ізолентою без зазорів - мені так більше подобається.
Кабельные зажимы
Зібрав всяке кріплення для проводки - судячи з фото в інеті, в різні роки використовували різні хомути, тому буду ставити їх на свій розсуд. Кількість в ЕТК не вказується, тому буду дивитись по ходу справи - маю надію, що вистачить.
Деталь №1 - пластикові скоби для проводки різного діаметру і відповідного кольору. Продаються у будь-якому автомагазині.
Деталь №2 - не знаю для чого вона, у себе не знайшов. Якщо хтось в курсі, підкажіть будь-ласка.
Деталь №3 - хомути для кріплення проводки вздовж порогів. В кожному порозі я нарахував по 11 підходящих для їх установки отворів. Але думаю, що мінімум буде достатньо по 5-6 штук на кожну сторону.
Деталь №4 - хомут для кріплення проводки. Судячи з фото в інеті, використовувався на більш пізніших машинах.
Деталь №5 - кронштейн для дверної проводки. Принаймі у мене він був там.
Деталь №6 - хомут для кріплення проводки в отвори кузова. Судячи з фото в інеті, використовувався на більш ранніх машинах. Більш старі мають форму "ялинки", а більш нові "драбинки". Потрібно приблизно 10шт.
Деталь №7 - хомут для кріплення проводки на шпильки кузова. Судячи з фото в інеті, використовувався на більш ранніх машинах. Більш старі мають форму "ялинки", а більш нові "драбинки". Потрібно приблизно 20шт.
Деталь №8 - хомут для кріплення проводки на шпильки кузова. Судячи з фото в інеті, використовувався на більш ранніх машинах. У мене вони були встановлені зовні під днищем. По ЕТК чомусь мають один номер з хомутами №7, хоча по факту вони різні.
Деталь №9 - звичайна стяжка 4,8/300мм
Деталь №10 - хомут для кріплення проводки. У себе такого не знайшов. Мабуть щось схоже на синій хомут на фото. Якщо хтось в курсі, підкажіть будь-ласка.
Деталь №11 - хомут для кріплення проводки на торпеду. Більш старі мають форму "ялинки", а більш нові "драбинки". Потрібно приблизно 10шт.
Деталь №12, 13, 14 - металеві скоби різного діаметра.
Деталь №15 - хомут для кріплення проводки. Судячи з фото в інеті, використовувався на більш пізніших машинах.
Деталь №16 - не використовувалася.
Деталь №17 - кронштейн для кріплення роз'ємів проводки С103 та С302. Використовувався на машинах до рестайлінгу.
Деталь №18 - кронштейн для кріплення проводки. Використовувався на машинах після рестайлінгу, ставилася на місце деталі №17.
Деталь №19 - кронштейн для кріплення роз'ємів проводки С103 та С302. Використовувався на машинах після рестайлінгу.
Деталь №20 - не використовувалася.
Деталь №21 - пластикова гайка з вушками для кріплення проводки.
На цьому із "загальними" підрозділами все.
Детально про проводку та її монтаж у наступних розділах.