Авто на батарейках?

Саме так. Хтось щось переплутав, недоміряв :)
Для прикладу, з сайту Бош:
"У режимі «Економічний 50°» цикл миття споживає 0.73 кВт⋅год*. У порівнянні з програмою «Автоматична» це заощадить для вас приблизно 523 кВт⋅год на рік. Цього достатньо для живлення енергозбережної лампочки протягом приблизно 28 місяців."*Застосування економічного режиму, 50°C. Значення відрізняються між моделями та брендами.

Нехай буде не 0.73, А навіть наведені 250вт. Але то за годину. Цикл миття - 3 години в такому режимі :)
В реалі - точно більше і цикл миття то є 1.5квтч десь

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
так, все залежить від програми і від пралки. В режимі нагріву вона дубасить декілька хвилин під 2Квт, а потім коли полоще чи просто крутить барабан - там 50-70Вт споживання. Ну ось знайомий на Екофлоу Дельта Мах 1600 запускав цикл, ємність станції 1600Вт*год, за цикл прання у станції рівень заряду впав на 16%.
1600х16% = 256Вт*год - така ось математика вийшла.
На посудомийці у нього вийшло 750Вт*год за цикл.
Зараз тестує холодильник, так середне споживання на довгому періоді роботи (5 годин) = 50Вт*год. Чому? Бо декілька хвилин працює на 100-150Вт, а потім спить. Середнє виходить по замірам 50Вт*год.
 
Схема з тими "єкофло"+генератор виглядає як реальний порятунок в повному піздеці для приватного будинку.
Мінус це бюджет всієї двіжухи. Я так розщумію тільки в залізяки +300, +робота якщо власні руки із дупи.
З таким бюджетом можно реально замислитись о переїзді кудись на пів року. Без виєб.сів безперечно.
Деякі з Києва так і зробили. Но не всі. Трясця. :)
Звичайно, можна і переїхати десь в село, там де є пічка та свічка :) але вдома ж також є опалення, котре не вимкнеш, бо вода замерзне в системі і потім порахуйте, що буде дешевше, чи система автономності чи ремонт системи опалення.. також холодильники, морозильники.. так, це можна все вимкнути, розморозити, продукти пожерти або викинути собакам, як пропадуть.. пофантазуєм ще? :) ми ж обговорюємо варіанти енерго-автономності при блекауті, а не те, як його уникнути :)
А ще, як он вчора заявили енергетики - колбасити нас буде ще до літа мінімум і це при умові, якщо перестануть стріляти! А вже перестали?
То вже може краще взагалі думати не "о переїзді кудись на пів року", а на рік? чи на два? :)
 
Last edited:
Не обов"язково збирати потужну систему багатокіловатну на сотні тисяч... щоб забезпечити дім на періоди довгого вимкнення е/е можна обійтися зарядною станцією на пару кіловат, котра може протягом доби живити життєво-важливі прилади (котел, холодильник, лампочка).. і для підзарядки такої станції мати пару кіловатний бензо-генератор, котрий треба будет на 1 годину в день запустити і наповнити зарядну станцію знов на день роботи домашніх приладів. Є ж різниця, чи маслати генератором по 5-10 годин на добу, беручи від нього 10-20% енергії (все інше тупо згорає зі швидкістью 1л/год), або ж на годину дві на добу його вмикати для підзарядки станції і надалі в тиші, теплі та при освітленні займатися своїми справами.

Порахуйте 1 годину роботи генератора (коли вам треба просто лампочка 10Вт, або холодильник/котел 100Вт на годину, а генератор 2-3Квт-ний в пусту висирає літр (50грн) бензину, щоб вам подарувати ті 100Вт).. також про регулярне ТО (кожні 50-100 мотогодин) - при повному блекауті це ж всього тиждень роботи генератора може бути... Дізнайтесь кількість мотогодин життєдіяльності мотора генератора (шоб далеко не бігати в Гугл - 500-700 в середньому, якщо не зовсім дешманський).. Бо якось кумедно читати про якісь там тисячи годин роботи від генератора на зєкономлені гроші, в той час як по факту за цей час доведеться купити 5-10 генераторів (і на бензин тоді не залишиться).
 
Last edited:
Тобто, можна навіть в 2-2,5 тис уе вкластися, гадаю, для звязки станція з АКБ та генератор на 2Квт. Але це для будинку, звісно.
Для квартири, або одразу брати зарядну станцію (типу павербанк) або "крутити гайки" в невеличкими інверторами та АКБ (якщо клепки вистачає :) ). Але по грошам може вийти, по грамотному якщо, ціна тієї самої готової станції/павербанку.
Для віялових відключень, коли хоча б на пару годин на добу дають світло - це оптимально, вистачить часу щоб відновити заряд станції. А якщо мова про дні та тижні без світла - то тоді можна хапати підмишку павербанк та таскати кожен день на пару годин десь в пункти незламності (АЗС) і там проситися зарядитись (компенсуючи те саме паливо) :)
Або самий дешевий варіант - сидіти без світла.
 
Звичайно, можна і переїхати десь в село, там де є пічка та свічка :)
На яке село? На Польшу.
Чи взагалі Египет поставити на коліна. :)
 
На яке село? На Польшу.
Чи взагалі Египет поставити на коліна. :)
Ну це вже для тих, хто має білет (на виїзд) :)
 
Last edited:
То вже може краще взагалі думати не "о переїзді кудись на пів року", а на рік? чи на два? :)
Я як поїхав 25 лютого з Києва, так і не повертався, рахуй скоро рік буде. Навіть враховуючи, що живу в батьків своїх, вже вию вовком так додому хочу, пофіг навіть що там набагато більша запара з ЕЕ.
Завтра буде контрольна поїздка без дітей: хату в порядок привести, на ТО заїхати )
Екофлов в багажник і погнав )
 
Я як поїхав 25 лютого з Києва, так і не повертався, рахуй скоро рік буде. Навіть враховуючи, що живу в батьків своїх, вже вию вовком так додому хочу, пофіг навіть що там набагато більша запара з ЕЕ.
Завтра буде контрольна поїздка без дітей: хату в порядок привести, на ТО заїхати )
Екофлов в багажник і погнав )
Я (до війни) більше тижня не міг бути десь не вдома.. будь то північний полюс або далекі екзотичні острови :)
 
так, все залежить від програми і від пралки. В режимі нагріву вона дубасить декілька хвилин під 2Квт, а потім коли полоще чи просто крутить барабан - там 50-70Вт споживання. Ну ось знайомий на Екофлоу Дельта Мах 1600 запускав цикл, ємність станції 1600Вт*год, за цикл прання у станції рівень заряду впав на 16%.
1600х16% = 256Вт*год - така ось математика вийшла.
На посудомийці у нього вийшло 750Вт*год за цикл.
Зараз тестує холодильник,
Запускать стиралку и ПММ от ИБП это уже совсем от безнадёги имхо.
Остальное вполне.
Современные холодильники 25-30 ватт потребляют, разве что на старте могут потянуть.
 
Запускать стиралку и ПММ от ИБП это уже совсем от безнадёги имхо.
Остальное вполне.
Современные холодильники 25-30 ватт потребляют, разве что на старте могут потянуть.
То само собою, що користуватися прально-миючими приладами під час тривалої відсутності світла, мало хто буде.. це був просто експеримент. Але, коли резерв дозволяє і тепер ти знаеш, що цикл прання споживає всього 250Вт наприклад, а у тебе є 10 000 Вт резерву і тиждень немає світла, то чому б не попрати :)

Зараз як раз з популярністю цих портативних павербанків дуже актуально знати рівень споживання та навантаження усіх побутових приладів.

Ще один власний випадок… ось у мене навіть, коли довготривалих відключень зараз немає, але можуть вимкнути в будь-який момент і треба поставити прання, то я можу одразу заживити пральну машинку через АКБ, на випадок вимкнення світла, щоб пралка не потухла і не зависла на декілька годин з недопратою білизною. Це звичайно вже баловство, але чому б ні, якщо резервна система дозволяє :)
 
То само собою, що користуватися прально-миючими приладами під час тривалої відсутності світла, мало хто буде.. це був просто експеримент. Але, коли резерв дозволяє і тепер ти знаеш, що цикл прання споживає всього 250Вт наприклад, а у тебе є 10 000 Вт резерву і тиждень немає світла, то чому б не попрати :)

Зараз як раз з популярністю цих портативних павербанків дуже актуально знати рівень споживання та навантаження усіх побутових приладів.

Ще один власний випадок… ось у мене навіть, коли довготривалих відключень зараз немає, але можуть вимкнути в будь-який момент і треба поставити прання, то я можу одразу заживити пральну машинку через АКБ, на випадок вимкнення світла, щоб пралка не потухла і не зависла на декілька годин з недопратою білизною. Це звичайно вже баловство, але чому б ні, якщо резервна система дозволяє :)
Нагадай, що у тебе з водою? Бо ми все про електро балакаємо, але про воду/скважину/центральне забуваємо
 
Нагадай, що у тебе з водою? Бо ми все про електро балакаємо, але про воду/скважину/центральне забуваємо
Насос Водолей 0.50-50 модель, здається… правда не в скважину, а в криницю опущений. Підкачує в баки 30 секунд. Але треба ще тиск відрегулювати в баках, щоб рідше вмикався. Зарядну станцію Блуетті 2Квт підключав до насоса, тягне. При роботі насоса споживання 1.3Квт. Пусковий струм не відчуває взагалі. Про стаціонарну станцію на 5.5Квт навіть і казати нічого в даному випадку.
 
Насос Водолей 0.50-50 модель, здається… правда не в скважину, а в криницю опущений. Підкачує в баки 30 секунд. Але треба ще тиск відрегулювати в баках, щоб рідше вмикався. Зарядну станцію Блуетті 2Квт підключав до насоса, тягне. При роботі насоса споживання 1.3Квт. Пусковий струм не відчуває взагалі. Про стаціонарну станцію на 5.5Квт навіть і казати нічого в даному випадку.
Вітя, це криниця, а не скважина. У більшості приватних будинках скважини, і там не кожний генератор тягне, не кажучи вже про акб з інверторами. У товариша в Ворзелі в будинку централізоване водопостачання, то взагалі води немає. В любому випадку я з тобою згоден, що треба максимально, якщо є ресурс, бути автономним
 
Вітя, це криниця, а не скважина. У більшості приватних будинках скважини, і там не кожний генератор тягне, не кажучи вже про акб з інверторами. У товариша в Ворзелі в будинку централізоване водопостачання, то взагалі води немає. В любому випадку я з тобою згоден, що треба максимально, якщо є ресурс, бути автономним
Жень, відвозив ось форумчанину в Гостомель таку саму зарядну станцію, у нього саме скважина, здається 85м.. тягне без питань.
У знайомого 100м скважина, також тягне.
 
Проблема генераторів в даному випадку в тому, що вони мають максимальну потужність (пікову) процентів на 10 більшу за номінал. Ще й до того, номінал інколи завищений. Тому, маючи, 2Квт генератор, для прикладу, з максималкою 2.3-2.5Квт - по факту можна отримати 1.8 по номіналу і пусковий в районі 2х..
Вищезгадані зарядні станції витримують заявлений номінал 1.8-2Квт і також в піку можуть витримати короткочасне навантаження більше 3-4Квт.
 
Жень, відвозив ось форумчанину в Гостомель таку саму зарядну станцію, у нього саме скважина, здається 85м.. тягне без питань.
У знайомого 100м скважина, також тягне.
Цікаво
 
Дізнайтесь кількість мотогодин життєдіяльності мотора генератора (шоб далеко не бігати в Гугл - 500-700 в середньому, якщо не зовсім дешманський).. Бо якось кумедно читати про якісь там тисячи годин роботи від генератора на зєкономлені гроші, в той час як по факту за цей час доведеться купити 5-10 генераторів (і на бензин тоді не залишиться).
При всій повазі, але ваші дані дуже далекі від практики реального досвіду використання цих приблуд.
Мається бензо-генератор з 2010року, вже відпрацював добре за 1000годин (за нинішньої ситуації тепер вже точно); із обслуговування, на яке ви наголошуєте, як на значну витратну частину - замінив в прикол свічку (свічка була "попрацювавша", але не та, що вимагає заміни), мастило двигуна до 2022 - раз на рік, проблем було приблизно нуль. Серед ще трьох сусідів (в одного з них він з 2006-2007року) мається +/- такий же досвід користування, бо користуємося за однакових обставин, як можна здогадатися:). В одного лише, кілька років тому, був ремонт на 2+кГрн.
За нинішніх реалій вже буде цікаво поспостерігати скільки ще протягнуть наявні "піддослідні", які вступили у ці не легкі часи вже далеко не свіжачками:).
500годин (20 днів) ресурсу - то сміх і рівень скоріш відверто хламових екземплярів. А реальні цифри я б собі уявляв в районі: 2000+ годин у не найдорожчих виробників і "3000 і більше" у топових варіантів. Знову ж таки, як і з автомобілями, має +/- схоже значення режим експлуатації і адекватні технічні вимоги (я всі роки "прогрівав" генератор, якщо його послуги не потребувались більше 50-60днів). Якось так
 
При всій повазі, але ваші дані дуже далекі від практики реального досвіду використання цих приблуд.
Мається бензо-генератор з 2010року, вже відпрацював добре за 1000годин (за нинішньої ситуації тепер вже точно); із обслуговування, на яке ви наголошуєте, як на значну витратну частину - замінив в прикол свічку (свічка була "попрацювавша", але не та, що вимагає заміни), мастило двигуна до 2022 - раз на рік, проблем було приблизно нуль. Серед ще трьох сусідів (в одного з них він з 2006-2007року) мається +/- такий же досвід користування, бо користуємося за однакових обставин, як можна здогадатися:). В одного лише, кілька років тому, був ремонт на 2+кГрн.
За нинішніх реалій вже буде цікаво поспостерігати скільки ще протягнуть наявні "піддослідні", які вступили у ці не легкі часи вже далеко не свіжачками:).
500годин (20 днів) ресурсу - то сміх і рівень скоріш відверто хламових екземплярів. А реальні цифри я б собі уявляв в районі: 2000+ годин у не найдорожчих виробників і "3000 і більше" у топових варіантів. Знову ж таки, як і з автомобілями, має +/- схоже значення режим експлуатації і адекватні технічні вимоги (я всі роки "прогрівав" генератор, якщо його послуги не потребувались більше 50-60днів). Якось так
На істину не претендую, беру середньостатичну інфу з відкритих джерел.
Працювати 10 років на 1000 мотогодин і 3 місяці в ряд на той самий часовий інтервал - це трохи різне, згодні?

Час покаже по весні. Сервіси по генераторам, подейкують, вже забиті.. та й є інфа про наявність поломок генераторів через знайомих, бо наразі ринок дуже волатильний по якості, про ціни і наявність промовчу.
 
І справедливості ради, давайте вказуйте в годинах і протягом якого часу, скільки ви споживаєте того ж генератору або якісь системи з АКБ на добу..
бо звичайно, якщо на пару годин в день вмикати генератор або підтикати котла чи холодильник на той самий час до АКБ, а весь інший час сидіти потемки, чекаючи світла - то це не зовсім вписується в реалії блекауту стосовно «живучості» того чи іншого рішення енергозабезпечення.

Я весь цей час роблю налогос на те, що споживання в оселі має бути постійне (постійно холодильник, постійно котел.. вода… освітлення як мінімум). І від таких потреб по споживанню й роблю підрахунки та порівняння.
Можемо навіть не враховувати потреби з прання чи миття посуду в посудомийці, або вмикання фена чи кавоварки… хоча багато хто не нехтує й такими приладами під час відключень при наявності резерву.
 
Наприклад:
- Вмикнув генератор 3квт на 2 години
- Прогрів хату котлом (200Вт)
- Проморозив холодильник (200Вт)
- Подивися телевізор (100Вт)
- Підсвітив лампочками (50Вт)
- Спалив 2л бензину або 100 грн, споживши 700Вт енергії за 2 години.
- далі сиджу потемки, в холоді, голоді декілька годин до наступного дня або чекаю появи світла в мережі :)
(*сарказм*)

Або ж,
- вмикаю генератор о 8й ранку, дубашу ним 12 годин цілий день до вечора (підливаючи бензин, масло, свічки)
- при цьому споживаю енергії скільки хочу (хоча при всіх стараннях більше 300-500Вт в годину й не виходить)
- в кінці дня вимикаю генератор, котрий відмаслав на 10% від номіналу, спаливши 10л бензину на 500грн за 12 мотогодин (ізнос по мотогодинам, маслу, і тд можем не рахувати, воно ж копійки на фоні бензину).
По фінішу, спаливши за весь день енергії, котру генератор міг би віддати за годину (3Квт-5Квт) - отримали 10% перформансу від генератора при 100% затратах на паливо.
 
Генератор то є двигун і електрична частина. Я для себе прикидую так: за 6 годин автівка проїжджає умовно 600км. Тобто для генератора 6 годин то є 600км. Мастило в автівці міняю раз на 10к. Для генератора - 100мотогодин. Бажано навіть раз в 50 бо фільтра нема. Для автівки є різниця, скільки вона проїхала за один раз чи за період? Ніякої. Для генератора - так само, бо то звичайний двигун.

Рахуємо далі, для автівки норм пробіг без ремонту мотора - 400-500тис (маю на увазі старі екземпляри на кшталт м10/20/40/50, бо двигун генератора значно простіший навіть за них). То значить для генератора 5000 мотогодин - то така сама цифра.

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 
Я ні в якому разі не кажу, що генератор це погано або не надійно..
Під час частих та тривалих блекаутів без генератора зовсім не обійтись! Підзарядити ту саму домашню станцію на АКБ.
Я лише намагаюся донести, що використання генератора - це також не дешево, а на довгому проміжку часу в наших реаліях - це може вилитись в немалу копійчину і тоді вартість готових зарядних станцій буде виглядати не такою вже і кусючою.

Генератор незамінний на виробництві, на підприємствах. Але в домашніх умовах, при віялових відключеннях (4 через 4 наприклад, чи навіть 8 через 8), а також під час довготривалих блекаутів на декілька днів - зручніше і вигідніше беззупинно використовувати зарядні станції (буть то готові рішення Блуетті/Екофлоу і тп або правильні системи з інверторами на АКБ), котрі можна заживити від того ж генератора, але протягом 1-2 години на добу або навіть на декілька днів.
 
Last edited:
Генератор то є двигун і електрична частина. Я для себе прикидую так: за 6 годин автівка проїжджає умовно 600км. Тобто для генератора 6 годин то є 600км. Мастило в автівці міняю раз на 10к. Для генератора - 100мотогодин. Бажано навіть раз в 50 бо фільтра нема. Для автівки є різниця, скільки вона проїхала за один раз чи за період? Ніякої. Для генератора - так само, бо то звичайний двигун.

Рахуємо далі, для автівки норм пробіг без ремонту мотора - 400-500тис (маю на увазі старі екземпляри на кшталт м10/20/40/50, бо двигун генератора значно простіший навіть за них). То значить для генератора 5000 мотогодин - то така сама цифра.

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
Можна рахувати як завгодно, практика може відрізнятись в рази :)
Для авто-двигуна є різниця не тільки по пробігу, але й по часу. Не важливо, чи ви за рік 10 тис проїхали чи 200км - а ТО бажано мінімум раз на рік робити :) так само й з генератором, якщо ви пару годин покористувалися і сховали у сарай, то там раз на рік треба все одно його дістати, запустити, обслужити. Так рекомендують спеціалісти 🤷‍♂️
 
Ще будь ласка врахуйте, скільки вартостей того мотора потрібно буде всипати під капот на відстані в 400-500 тис км користування, щоб воно дійсно проїхало таку відстань.
 
Буду дуже вдячний, якщо будете називати моделі своїх «безсмертних» (без сарказму) генераторів. Це потрібно для прийняття рішення при виборі генератора для власних потреб. У кого скільки які моделі добре працюють, які характеристики і тп.

Звичайно, це все не про «авто на батарейках», але я одразу пропонував винести це обговорення в окрему тему :)
 
Matari MX10000Е. До цього року вмикався автоматично і тарабанив стільки, скільки немає світла. В такому режимі працював 5 років. Думаю, що на сьогодні приблизно 600-700мотогодин. Стан - ІМХО, як новий :)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 
Ще будь ласка врахуйте, скільки вартостей того мотора потрібно буде всипати під капот на відстані в 400-500 тис км користування, щоб воно дійсно проїхало таку відстань.
Аніскільки, якщо ми говоримо про ЦПГ. А в генераторі нічого крім ЦПГ можна сказати нема.

До речі, ТО генератора, то є, зазвичай, заміна мастила. 1л :) ще можна раз на рік чи 2 зняти і промити/прописати мастилом поролон воздушного фільтру. По свічці - вже написали, і я підтверджую. Ось сам, через 5 років вирішив замінити. Виявилось, що замінив гарний НЖК на новий НЖК :)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 
Last edited:
Matari MX10000Е. До цього року вмикався автоматично і тарабанив стільки, скільки немає світла. В такому режимі працював 5 років. Думаю, що на сьогодні приблизно 600-700мотогодин. Стан - ІМХО, як новий :)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
«Назначте же цену» 😄 маю на увазі орієнтовну вартість такого генератора на сьогодні :) в соточку влізаєм?
Ви до цього в режимі блекаутів жили 5 років?
 
Аніскільки, якщо ми говоримо про ЦПГ. А в генераторі нічого крім ЦПГ можна сказати нема.

До речі, ТО генератора, то є, зазвичай, заміна мастила. 1л :) ще можна раз на рік чи 2 зняти і промити/прописати мастилом поролон воздушного фільтру. По свічці - вже написали, і я підтверджую. Ось сам, через 5 років вирішив замінити. Виявилось, що замінив гарний НЖК на новий НЖК :)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
Ви кажете про генератор в автомобілі? Бо я про двигун. І в генераторі ж також двигунчик :)
 
«Назначте же цену» 😄 маю на увазі орієнтовну вартість такого генератора на сьогодні :) в соточку влізаєм?
Ви до цього в режимі блекаутів жили 5 років?
Ага, загуглив.. 1500$ цінник зараз, якщо в наявності.
7квт і 2л на годину при 60% навантаженні.
А що у вас вдома живиться від такої дурі (потужності) ? :)
 
Back
Top