[ E30/31 ] BMW E30 Тень Интеллигенции [Київ]

OlegKiev

Разборка
Joined
Dec 1, 2012
Messages
231
Страна
Украина
Город
Киев
9pNOG3OoWsVl_PcjSvHsbF38je4-960.jpg


Лучшего рисунка , чем это сердечко от дочери - я не видел ни на одной машине !
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Сборка_18. Гальваника и покраска деталей

Очередная партия деталей и крепежа так и пролежала все это время в гараже, из-за чего на голом металле появилась поверхностная ржавчина. Поэтому. пришлось песочить и чистить все заново.
Всякие-разные кронштейны:
951.jpg


Крепеж к ним, и не только - несколько таких "наборов":

952.jpg


И гальваника - оцинковка с пассивацией, т.е. "желтый цинк".

953.jpg


954.jpg


Многие детали, выглядели не супер. Некоторые, например, вот так:

955.jpg


Кстати, это мне еще повезло найти этот кронштейн в нормальном состоянии. Мой вообще сгнил в труху.
Некоторые детали выглядели лучше, некоторые еще хуже. Поэтому, собрал все детали, которые нужно красить, и отпесочил. В этот раз вместо песка использовал абразивный порошок - норм штука. Так же использовал пистолет с "замкнутым циклом" - т.е. порошок сыпется вниз в кучу, и оттуда же, снова засасывается в пистолет - тоже оч удобно. Плюс, теперь есть нормальная электровытяжка - так намного приятнее работать с пескоструем.

956.jpg


957.jpg


958.jpg


Я уже раньше упоминал, что мой бак по стыку прогнил насквозь, и я его прямо в дороге несколько раз клеил "холодной сваркой" (кстати, норм держит). Мне повезло купить отличный целый бак.

959.jpg


960.jpg


Но под крепежными закладными на нем уже тоже начала появляться ржавчина. Поэтому , снял заводской консервант, и отпесочил локально по стыку и возле трубки. Нашлась какая-то маркировка.

961.jpg


962.jpg


Очищенные детали, которые ставятся под днищем покрыл цинковым грунтом. И подготовил вот такой наборчик железок для покраски:

963.jpg


Набор материалов и инструментов - грунт APP 2-компонентный эпоксидный, краска 2-компонентная. черный глянец.

964.jpg


Скажу сразу - маляр из меня чет не очень. Вроде уже и не первый раз крашу, а без подтеков ну никак не выходит. Хотя, грунт классный - в этот раз лег отлично. А вот краска, с подтеками, местами, аж капли капали...хез чего так... Ну то такое... для таких железок норм.
Развешиваем "гирлянды" из железок.

965.jpg


Два слоя 2-компонентного эпоксидного грунта.

966.jpg


Бак, горловину, и другие детали, которые ставятся под днищем покрыл в три слоя черным антигравием.

967.jpg


968.jpg


И финальная покраска в черный глянец 2-компонентной краской в 1,5-2 слоя.

969.jpg


Бак, прям, как новый получился.

970.jpg


971.jpg


Сливная пробка с завода была покрыта каким-то защитным покрытием, поэтому ее не трогал - так и задул.

972.jpg


Тоже самое и с S-образной трубкой - откручивать не стал, отпесочил, гайки покрыл цинком, медь слегка натер, и поверх задул в три слоя прозрачным лаком.

973.jpg


Несколько деталей еще нужно будет поверх покрасить в серебристый цвет, для порядку.
Кстати, для удобства, составил вот такой список деталей, и их цвета по заводу.

974.jpg


На истину не претендую - при составлении использовал ЕТК и фото новых оригинальных деталей в инете. Некоторые детали встречались в двух вариантах цвета. Мож кому-то пригодится "для феншуя".
 
Last edited:

gieros

Пользователь
Joined
Mar 30, 2012
Messages
1,250
Age
44
Город
Киев
Слава, подрядчик отдал таки гальванику? как качество работы?
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Слава, подрядчик отдал таки гальванику? как качество работы?
да, таки переделали. Доставку оплатили за свой счет. Качество норм. Но не на всех деталях одинаково. Некоторые просто супер, а некоторые похуже. Два кронштейна мож потом в след раз переделаю.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
И снова — внезапно! Выборы на "Драйве" 02.01.2022 — Победа!

Офигеть!
Четыре года назад я впервые попал на выборы - абсолютно случайно, и провтыкал их. Узнал, что занял второе место уже на следующий день. И вот история повторилась. Вчера я второй раз снова случайно, без всяких "продвижений" и "гонок" попал на выборы, и снова второй раз их провтыкал, так как уехал в село к родственникам на новогодние выходные, и в инет не заходил. Но в этот раз еще и победил. Узнал об этом от друзей по телефону. Весьма неожиданно и очень приятно! Благодарен всем за поддержку и ваш выбор. Я это очень ценю, особенно сейчас. Теперь мотивации собрать машину будет еще больше.
СПАСИБО.

975.jpg


Я никогда не интересовался лайками, рейтингами и прочим взаимодрочевом. У меня в БЖ никогда не было и не будет сисек с жопами - тут цели и приоритеты другие. Никогда не стремился попасть на выборы. Может быть поэтому, и провтыкал их уже второй раз. Но результат таки свидетельствует, о том, что машина интересна, а бортовик полезен людям. Это важнее кубка, как по мне.
Но тем не менее, получить его приятно. Еще раз всем спасибо за поддержку на выборах, и вообще за поддержку...

976.jpg


Спасибо тем, кто читает и пишет в моем бортовике, надеюсь, что вы там находите что-то новое, интересное и полезное. Буду стараться, что-бы так было и дальше.

977.jpg


Всем удачи и побед!

Далі буде.
 
Last edited:

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
И снова — внезапно! Выборы на "Драйве" 02.01.2022 — Победа!

Офигеть!
Четыре года назад я впервые попал на выборы - абсолютно случайно, и провтыкал их. Узнал, что занял второе место уже на следующий день. И вот история повторилась. Вчера я второй раз снова случайно, без всяких "продвижений" и "гонок" попал на выборы, и снова второй раз их провтыкал, так как уехал в село к родственникам на новогодние выходные, и в инет не заходил. Но в этот раз еще и победил. Узнал об этом от друзей по телефону. Весьма неожиданно и очень приятно! Благодарен всем за поддержку и ваш выбор. Я это очень ценю, особенно сейчас. Теперь мотивации собрать машину будет еще больше.
СПАСИБО.

jgGuqDX-CgqJSFE2wjncC6YxqEA-960.jpg


Я никогда не интересовался лайками, рейтингами и прочим взаимодрочевом. У меня в БЖ никогда не было и не будет сисек с жопами - тут цели и приоритеты другие. Никогда не стремился попасть на выборы. Может быть поэтому, и провтыкал их уже второй раз. Но результат таки свидетельствует, о том, что машина интересна, а бортовик полезен людям. Это важнее кубка, как по мне.
Но тем не менее, получить его приятно. Еще раз всем спасибо за поддержку на выборах, и вообще за поддержку...

JysTPpzw4Jya1NxZmbTsLqPO0RE-960.jpg


Спасибо тем, кто читает и пишет в моем бортовике, надеюсь, что вы там находите что-то новое, интересное и полезное. Буду стараться, что-бы так было и дальше.

TgJy4lA9K2P_JwhoXrVdwBfKyy4-960.jpg


Всем удачи и побед!

Далі буде.
Мої вітання 👍, не зупиняйтеся на досягнутому! Стимул те що треба щоб зібрати машинку.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Клубный календарь 2022 и "ништяки"

Традиционная запись о клубном календаре.
В этом году я не принимал никакого участия ни в его создании, ни в конкурсе. Соответственно, моей машины там нет, но календарь получился, как всегда, красивый. Спасибо ребятам.

978.jpg


За этот год я ничего не сделал с машиной, но привычка мониторить барахолки осталась - хоть на что-то отвлечься... Поэтому, несколько ништяков за это время я таки купил. Фото нет, - просто складывал их в гараже.
Собственно, это проводка под четыре ЭСП, диван с подлокотником (на перспективу перетяжки в "гусиную лапку"), "штурманское" зеркало в отличном состоянии, целый пластик моторной проводки, зеленое заднее стекло (как потом оказалось с отломанной клеммой обогрева).

Но вот за последних два месяца, как начал что-то делать с машиной, что называется, просто попёрло на ништяки!
Первое - комплект резины Michelin TRX - больше года я наблюдал за этой объявой, чисто из интереса, так как цена была, как на ибее, а по такой цене они мне не были интересны. Но желающих купить, видимо, так и не нашлось, и вот когда цена была снижена до вменяемой (как по мне) - я решил его забрать, в комплект к моим "метрическим" крабам, которые несколько лет назад мне подарил Саня Shaman - с меня теперь точно могарыч. Хорошо, что я так и не сделал из этих дисков столики, или еще какую-то хрень, как собирался - теперь будет комплект раритетных колес.

979.jpg


Врят ли я буду на них ездить, но как раритет для фотосессий - супер. Нужно еще колпачки к ним купить и покрасить. Но об этом позже и отдельно.

Startec - как много в этом звуке... (с) Мечтал о них с момента покупки Е30, но жаба не позволяла отдать за них 300$ тринадцать лет назад... И вот сейчас, когда цены на них на ибее стали в пределах 800-1200$, а у нас примерно так же, как и на ибее, я понял, и смирился с тем, что "стартеков" у меня уже не будет никогда... Начал смотреть на реплики, прозрачные стекла на ибее...потом вообще забил, так как привел в отличный вид свои стоковые фонари. Но вдруг, случайно увидел в продаже "стартеки" по хорошей цене, хоть и с незначительными косяками. А они без косяков сейчас практически вообще не встречаются. Решил, что надо брать, иначе их у меня действительно, не будет никогда. И вот они у меня.

980.jpg


Чему я оч рад. Позже наведу марафет, полирну, и будет супер. Отдельное спасибо Maksimys за содействие, и Niksidewalk собственно, за фонари и организацию доставки.

Еще одна давняя мечта. Не охота потом снова разбирать весь салон, а без "кондея" - это не "фулл". Поэтому, купил комплект кондиционера - скоро должен приехать. По случаю, на днях купил еще вентилятор к кондею - будет про запас.

Недавно увидел в продаже алюминиевые распорки - реплику Hartge и оригинал Eibach. Моя самодельная распорка, хоть и выглядит вполне прилично, но это же не "фирмА". Оригинал, конечно дороже, но решил, что к пружинам Eibach, логично и распорку Eibach поставить.

981.jpg


Тоже нужно навести марафет и полирнуть.

Ну и опять же, по случаю, на днях должен приехать комплект информационных наклеек и новая чистая сервисная книжка - хоть и реплики, но тоже некий фетишь.

Вроде все...Отакое.
Ну и по сборке "лёд тронулся" (с) Но об этом всем позже, и по-отдельности.

P.S.
Всех с Новым Годом, и Рождеством!
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Сборка_19. Комплект кондиционера. Купил. (ч.1)

Итак, как я уже упоминал в прошлой записи, - сбылась очередная мечта идиота! Купил кондиционер, о котором мечтал чуть ли не с момента покупки машины... А то, комплектация почти "фулл", а кондея нет... Этто не серьезно (с). Купил не дорого, заведомо не рабочий, - под восстановление. Так, что история обещает быть долгой и интересной. В первой части просто покажу, что именно купил, а дальше будем разбираться и восстанавливать... война план покажет!(с)
Буду благодарен за подсказки и советы.
Собственно, вот оно, счастье в коробке!

982.jpg


И внутри коробки

983.jpg


Комплект как-бы полный, но с большими и разными нюансами...

984.jpg


Печка с испарителем,

985.jpg


Одна заслонка рециркуляции, конечно, уже была сломана, и отремонтирована подручными колхозными заклепками, и врят ли смогла бы так работать.

Трубки все целые, но нужно чистить и цинковать. Кузовная резинка трубок была залита на глухо кузовным герметиком, если отковырял.

986.jpg


Крепеж трубок нужен почти весь новый.

987.jpg


Датчик давления с колхозными "переходниками/заглушками", работоспособность не известна...

988.jpg


Проводка с минимальными жертвами, можно сказать, что целая. Как оказалось, она для рестайла - нужно будет разъем печки как-то совместить с моей дорест проводкой...
Пару часов со схемами ЕТМ и тестером, - и все вроде понятно, и не так страшно, как обычно все пишут...

989.jpg


Конденсатор на вид целый, вентилятор тоже, но с разломанным резистором малой скорости.
Осушитель, конечно, нужно новый.
Компрессор с крепежом, кнопка и датчик температуры приехали чуть позже, поэтому на фото их нет. Об этом ниже.
По легенде, много лет назад, весь комплект был снят с машины с М20 на широко известной в узких одесских кругах, разборке Е30, и там же, был установлен клиенту вместе с М42. По каким то причинам, запустить его так и не удалось, и машина несколько лет так и проездила с не рабочим кондиционером, пока не наступили последствия "колхозинга"... Как он был установлен на М42, и последствия этого, на фото ниже.

990.jpg


Компрессор с кронштейном для М20, видимо, чет не оч хотел становиться на М42, но болгарка и сварка творят чудеса! Кронштейн чуть подпилили, чуть расточили, поставили втулки, сделали к нему металлическую переходную пластину, и с помощью какой то матери, таки притулили на М42!

991.jpg


Но, походу, расчет был не шибко точным, если вообще был, и что-то пошло не так - перекос, и вырванные живьем уши компрессора...

992.jpg


Так машина и ездила, пока полностью не сгнила, и была куплена, как донор. Потом простояла так еще несколько лет у моего товарища, пока я не купил вот это вот все...
К счастью, быстро нашелся и был куплен целый компрессор с целым крепежом для М20. Но тут есть момент - первый был БОШ и на его разъеме только один провод, а второй вроде СЕИКО, и там три провода.

993.jpg


Они вообще совместимы и взаимозаменяемы?

Забыл еще один не приятный момент - ко всему, доблестная "новая почта" при транспортировке сломала мне нижнюю часть корпуса печки и ухо верхней заслонки...ппц. Я уже думал что то лепить с обычной печки...но снова повезло - чисто случайно, благодаря товарищу, недорого нашелся другой корпус кондейной печки с испарителем, и самое важное - с целыми заслонками!!

994.jpg


На всякий случай купил еще один вентилятор, с целым резистором - но более ранний, судя по крыльчатке и разъему, - для дореста.

995.jpg


Хотел его перебрать, так как оч шумно работал, разобрал, но крыльчатка чет не хочет сниматься, боюсь сломать...
Потом подвернулся еще один, такой же, но снова, со сломанным резистором, за то с нужным разъемом - купил и его на всяк случ.

996.jpg


И вот - "маємо те, що маємо!"
Две печки, два испарителя, два компрессора, три вентилятора, куртка замшевая...три (с). Ой, это не от сюда.
И пока не понятно, будет ли от этого всего толк... Надеюсь, что таки будет.


P.S.
Чет мне стало лень писать...отвык что-ли... Уже есть о чем, но пока нет времени и желания... Но скоро будут новости, процесс по сборке идет по-маленьку... А пока, "превью".

Закупился пакетиками по топливной:

997.jpg


998.jpg


Все шланги, пластиковые трубки, нержавеющий крепеж:

999.jpg


Закупился пакетиками по тормозной:

1000.jpg


Все трубки стальные, как положено.

1001.jpg


Армированные шланги еще едут.

Так же есть прогресс по вибре и шумке - вроде не плохо получилось.
Но на сегодня, мабуть, все.
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Кубок "Машина дня" 02.01.2022 и "ништяки"

Недавно приехал мой кубок "Машина дня" 02.01.2022.

1002.jpg


Сразу же открыл, что-бы посмотреть - он реально большой! Я чет представлял его гораздо меньше в размерах...

1003.jpg


Спасибо DRIVE2, очень приятно было его получить.
И еще раз спасибо всем вам за голоса, поддержку и самое главное - за интерес к моей машине. Буду стараться, что-бы мой бортовик и далее был максимально интересным и полезным.

1004.jpg


1005.jpg


1006.jpg


Поставил в гараже на полку. Кстати, и наклейки были в комплекте.

1007.jpg


Ну, и заодно, еще поффастаюсь - подъехала вторая партия "ништяков", которых мне оч не хватало для "фулла". Отдельное спасибо друзьям за "наводки" ;)

Задние ЭСП - оч давно их хотел, но никак не попадались. И вот тут вдруг, нашлось сразу несколько вариантов. Купил отдельно механизмы с резанной проводкой. Вся проводка на четыре ЭСП у меня уже есть, я об этом писал прошлый раз. ЭСП "идеологически" правильные для дореста - "троссиковые", как и мои передние.

1008.jpg


Потом купил к ним комплект оригинальных кнопок - четыре основные кнопки с подсветкой (две в консоль, и две в задние карты), блокировка задних ЭСП, и общий автоматический предохранитель (будет запасной).

1009.jpg


Так же купил зеленое стекло дорест в заднюю правую дверь - теперь, наконец-то, у меня будут все зеленые стекла в круг и все ЭСП.

Следующий ништяк довольно редкий, то же оч долго искал - облицовка крышки багажника. Хотя, продают стекловолосяные реплики, но они такие кривущие и стремные, что я так и не решился такое купить. А тут снова повезло - оригинал в отличном состоянии, еще и совсем рядом.

1010.jpg


1011.jpg


Теперь вот не знаю как быть с большим ящиком для инструментов...Пробовать его таки притулить на эту облицовку, или забить.... Тем более, что мой обычный ящик полностью укомплектован инструментом, а большой совсем пустой... Будем посмотреть...

И еще один редкий ништяк, который у меня уже был, но не смог пройти мимо. Обтекатель на люк.

1012.jpg


У меня он уже был установлен - фирменный "афтемаркет" от ClimAir. И этот точно такой же, думаю, что того же производителя, но с одним отличием - на нем вместо нарисованного лого ClimAir, выштамповано лого BMW. Т.е. это именно оригинальная опция из заводского оснащения. Так будет правильнее.

1013.jpg


Прошлый раз я уже упоминал о TRX "крабах" и резине для них. Купил к ним комплект колпачков.

1014.jpg


Эмблемы, конечно куплю новые. Один колпачок гнутый - ищу еще один ровный.

Еще один маленький "ништяк" - новый экран для магнитолы "Бизнес РДС". Теперь у нее будет отличный и звук и вид.

Вроде все... Жду, пока приедет очередная партия новых пакетиков, и буду продолжать собирать. Скоро будут записи и по самой сборке.
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Заглянул в свой бортовик....по понятным причинам, как-то не до него, и не до машины было последнее время... И что я вижу - вместе с русским "drive2" похерились и все фотки в моем бортовике... удобный был сайт для ведения бортовика и хранения фото. И фиг его знает, как теперь быть с теми всеми фотками....перезаливать куда-то все заново, - эт же ппц... чи хрен уже с ними... еще не решил.

А надалі, цей бортовик якщо буде вестись, то мабуть таки вже українською мовою.
З 24 лютого з машиною нічого не робив, хоча буквально 22-23 отримав партію нових детальок для збірки. Може скоро щось і почну, чи продовжу складати...
 

Filabatya

Пользователь
Joined
Oct 25, 2014
Messages
217
Age
37
Город
Ивано-Франковск
можете з назви почати)
 

kovbaska

Пользователь
Joined
Jan 5, 2012
Messages
332
Age
37
Страна
Украина
Город
Ивано-Франковск
Заглянул в свой бортовик....по понятным причинам, как-то не до него, и не до машины было последнее время... И что я вижу - вместе с русским "drive2" похерились и все фотки в моем бортовике... удобный был сайт для ведения бортовика и хранения фото. И фиг его знает, как теперь быть с теми всеми фотками....перезаливать куда-то все заново, - эт же ппц... чи хрен уже с ними... еще не решил.

А надалі, цей бортовик якщо буде вестись, то мабуть таки вже українською мовою.
З 24 лютого з машиною нічого не робив, хоча буквально 22-23 отримав партію нових детальок для збірки. Може скоро щось і почну, чи продовжу складати...
Описание скрытого текста/картинок: тиць

1652850203878.png

Так через vpn зайдіть, все на місці. Вивантажуйте фото і шукайте альтернативу драйва на українській.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Описание скрытого текста/картинок: тиць

Так через vpn зайдіть, все на місці. Вивантажуйте фото і шукайте альтернативу драйва на українській.
Та я знаю, що все на місці, просто не вмію тим впном користуватися. Раніше заливав фото на український іо.уа. поки його не закрили... перейшов на драйв2... тепер знов все перезаливать кудись....капець.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Війна.

Складається враження, что все проти того, щоб я закінчив цю реставрацію... Тільки почав щось робити - кляті рашисти почали війну! Встиг тільки поклеїти віброізоляцію, встановити шумоізоляцію, почав прокладати гальмівні трубки. та підготував деталі на гальваніку.

20220122-204259.jpg


20220122-205049.jpg


20220222-195117.jpg


В перші дні війни ще встиг забрати посилку з новими пакетиками.

20220701-183233.jpg


Але знову стало не до збірки машини... Вивіз сім'ю по далі від Києва, й повернувся зустрічати сраних "асвабадітєлєй". Коли ракети почали падати зовсім близько від дому, прийшлось гараж у підвалі використати, як "бомбосховище", а "тридцятку", як "сейф" - переніс туди більш-менш цінні речі та теплий одяг.

20220412-134425.jpg


20220412-134456.jpg


Так машина знову і простояла майже пів року...
Але літом я вирішив, що війна, війною, а треба таки щось робити. Отже, по збірці є певний прогресс, але тоді не було часу (чи бажання) писати про це. Тому буду писати тільки зараз.

P.S.
Витратив не мало на це часу, але ж таки перезалив всі фото з початку реставрації, і відновив їх у бортовику.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_20. Гальваніка та фарбування деталей

Знову прийшлось заново готувати деталі на гальваніку, так як за цей час вони покрились поверхневою ржавчиною.

20220806-143204.jpg


А також підготував наступну частину деталей для цинкування.

20220801-194814.jpg


20220809-212326.jpg


Пофарбував ще декілька деталей. Матеріали і технологія такі ж самі, як і були раніше.

20220720-164010.jpg


20220720-164107.jpg


20220726-152051.jpg


20220803-152455.jpg


Спробував фарбувати пластик спец матеріалами для нього.

20220726-163259.jpg


Ледь не забув написати про те, що встиг зробити ще до початку війни - вібро та шумоізоляція. Про це наступного разу.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_21. ЕТК_51_Оснащение кузова. (ч.1) Звукоизоляция

Подальша збірка буде по розділу ЕТК ЕТК_51_Оснащение кузова

Почну майже з самого кінця цього розділу - Звукоизоляция

63.png


Сюди входить віброізоляція та шумоізоляція салону. Насправді це потрібно було робити ще раніше, так як на заводі віброізоляція клеїлася до фарбування кузова, а шумоізоляція встановлювалася до установки рульової колонки. Віброізоляцію я навмисно клеїв після фарбування - мені здається, що так метал днища краще буде захищений від корозії під нею. А рульову колонку прийшлося ставити раніше, щоб можна було транспортувати машину до маляра. Та й все одно попередній власник розрізав шумоізоляцію, щоб можна було її зняти, не знімаючи колонку. Отже, я її так і встановив, потім склеїв. Але правильно ставити шумоізоляцію моторного щита та торпеди ДО установки рульової колонки та карданчика рейки.
Почав з віброізоляціі днища. На схемі це деталь №13 (51 48 8 165 271) - це лист 1160X700MM. Його можна замовити в оригіналі, але його ціна завелика, як на мене. Тому я купив аналогічний матеріал і на багато дешевше - StP Визомат 3.5мм, 5 листів 530x750 мм .

20220108-183501.jpg


Також потрібен спеціальний валик для приклеювання листів та фен для нагрівання. Вичистив та знежирив поверхні.

20220105-171505.jpg


20220105-171515.jpg


20220105-171616.jpg


20220105-171643.jpg


20220105-211805.jpg


Заздалегідь, по фото в інеті, та по відбиткам старої віброізоляції накреслив та роздрукував паперові шаблони.

0471.jpg


0472.jpg


Після декількох примірок та підгонок, отримав точні шаблони викройок, як було по заводу. Фото цього процесу та самих шаблонів десь загубилися, але файли шаблонів пізніше викладу в .pdf форматі.
Далі викройку нагріваємо феном і щільно прикатуємо валиком. Фото готового результату.
Права сторона:

20220115-183341.jpg


20220115-183425.jpg


Заднє сидіння:

20220115-183545.jpg


Ліва сторона:

20220115-183649.jpg


20220115-183731.jpg


Загальний вигляд:

20220115-184350.jpg


До речі, хтось знає чому з заводу так дивно була поклеєна ізоляція в задній частині? Не симетрично, а зліва зміщена вперед, а справа назад.
Як бачите, на тунелі КПП залишилась заводська віброізоляція, яка була зафарбована.

20220115-184448.jpg


Для більш естетичного вигляду вирішив її зробити теж чорною. Відмити фарбу дуже складно, тому просто пофарбував її у чорний колір, а потім затер скотч-брайтом. Вийшла однакова текстура - так виглядає значно красивіше.

20220219-182232.jpg


20220219-182243.jpg


20220219-182324.jpg


20220219-182408.jpg


20220219-182430.jpg


20220219-182441.jpg


Віброізоляція всіх дверей та ніші запасного колеса залишилась заводська. Вона у відмінному стані.


Далі переходимо до звукоізоляції задніх стійок даху - №7 на схемі. Вони вже не доступні до замовлення, тому для них я підібрав максимально схожий матеріал у магазині "автозвуку". По старим відбиткам зробив шаблон і вирізав.

DSCN6698.jpg


DSCN6699.jpg


До речі, стійки 4-дверних машин аналогічні 2-дверним машинам, так як на них також є вирізи для установки ручок бокових вікон, що відкриваються.

20220115-180018.jpg


Підготував поверхню і приклеїв.

20220115-175912.jpg


20220115-175950.jpg


20220115-181504.jpg


20220115-181533.jpg


Звукоізоляція даху №3 та №4 використовується тільки на машинах без люку, тому її пропускаємо. Для машин з люком вона інша, і буде показана у відповідному розділі по люку.

На цьому з ізоляцією, що клеїться завершуємо, і переходим до ізоляції, що кріпиться різними кліпсами. На схемі це деталь №1, що складається з трьох частин (ліва 51 48 1 916 443, права 51 48 1 962 048, середня 51 48 1 916 442) та №2 (51 48 1 906 393).
Для зручності зробив таблицю по їх кріпленню з номерами і кількістю кліпс, так як в ЕТК вона не вказана.

image.jpg


Додав у таблицю також кліпси та гайки на кришку моторного щита.
На істину не претендую, робив просто по логіці, - де проходить проводка, ставив з вушками, де нема проводки, звичайні. Хоча кліпси та гайки можна замінити між собою. Я декілька замінив по наявності, це не критично. Гайки №10 під викрутку не використовував, так як вони потім дуже погано відкручуються.
На більшості машин ця ізоляція давно вже перетворилася в попіл, або замінена на сучасні матеріали. Але мені пощастило знайти її в доволі хорошому стані. А ліва та права частини, взагалі нові.

20220216-202538.jpg


20220219-142840.jpg


20220219-143337.jpg


20220219-153134.jpg


Починаємо із салону. Ще раз повторю - ВАЖЛИВО - звукоізоляцію потрібно ставити ДО установки рульової колонки та троса капоту. Інакше прийдеться її розрізати. Я це не врахував, тому довелось її розрізати, а потім зшивати справа від колонки, та знімати трос.

20220219-182526.jpg


Ліва сторона - тут видно куди які кліпси ставляться.

20220219-182559.jpg


Права сторона - тут видно куди які кліпси ставляться.
Знизу на три шпильки вона ще закріпиться планкою бардачка, коли він буде встановлений.

20220219-182740.jpg


Встановлено

20220219-182810.jpg


Далі переходимо в моторний відсік.
Ліва сторона - тут видно куди які кліпси ставляться.

20220219-183046.jpg


Знову ж таки важливий нюанс - ізоляцію потрібно ставити ДО установки троса капоту. Мені довелось його знімати.
Права сторона - тут видно куди які кліпси ставляться.

20220219-182945.jpg


Знову ж таки важливий нюанс - ізоляцію потрібно ставити ДО установки кабеля аккумулятора. Тут я зробив все вірно.

Середня частина - тут видно куди які кліпси ставляться.
У верхній частині ставляться три кліпси для гальмівної трубки - про це напишу пізніше у відповідному розділі.

20220220-205938.jpg


Тут ще більше нюансів - ізоляцію потрібно ставити ДО установки рульової колонки з карданчиком, вакуумного підсилювача гальм, паливних, гальмівних трубок, шлангів зчеплення та шлангів радіатора обігрівача салону.

20220220-210004.jpg


Встановлено.

20220220-210032.jpg


На схемі є ще дві деталі - №5 та №6. Це звукоізоляція підлоги. На до рестайлінгових машинах вона була окрема від килима. Сумніваюсь, що я знайду її в кращому стані, ніж моя, тому буду приводити в нормальний стан свою. Встановлювати її буду після того, як буде прокладена вся проводка, тому про це напишу пізніше.
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Далі переходимо до розділу Пробки/заглушки

68.png


Щоб закінчити з ізоляцією днища спочатку розберемось з його заглушками. Ось вони:

20220219-172735.jpg


На схемі №18 (51 71 1 972 464) - заглушка отворів в лонжеронах та днищі. Але по цьому номеру йдуть різні заглушки - гумова, металева з герметиком та пластикова. Мабуть вони змінювались з роками випуску. У мене була вся збірна :) Ціна нової заглушки 30$ - трохи перебор як на мене. Тому не став замовляти всі нові однакові, а поставив зліва гумові, а справа пластикові. Як на мене, то гумові кращі. А металеві з герметиком одноразові, або ж до них треба новий герметик. З кожної сторони повинно бути по 4 заглушки. Але зліва одна середня заварена на лонжероні, а справа заварена бічна в днищі. Тому у мене їх по три штуки, але вирізи в ізоляції зроблені під всі заглушки.
В поперечних балках для кріплення сидінь є по дві заглушки. Я їх взагалі не знайшов в ЕТК, тому також поставив старі.
До речі, всі отвори попередньо обробляю воском.

Ліва сторона.

20220219-182012.jpg


20220219-182055.jpg


Права сторона. Прямокутний виріз в ізоляції передбачений для кріплення педалі акселератора на право-рульних машинах.

20220219-181933.jpg


20220219-182148.jpg


Справа є ще одна заглушка на моторному щиті біля тунелю КПП - її видно на фото. По ЕТК вона діаметром 35 мм, а по факту там отвір 20мм. У мене вона була закрита металевою заглушкою на герметику. Але вона згнила. Тому закрив підходячою по розміру пластиковою заглушкою №9 (51 71 1 801 066).

На схемі деталь №5 (41 12 8 200 462) - це металева заглушка великих отворів в задній частині днища. У мене ці отвори були просто заварені і замазані герметиком. Тому цих заглушок у мене нема.

20220219-182122.jpg


20220219-182211.jpg


Тепер ще трохи загальної інформації по тим заглушкам, які я знайшов.

20220821-221145.jpg


Великий щиток з прокладкою та кліпсами - це кришка над паливним баком (на схемі №1...4).
20220822-205220.jpg

20220822-205732.jpg


Пластикова заглушка лонжеронів 52мм - на схемі №18 (51 71 1 972 464)
20220821-221230.jpg


Заглушки 14мм внизу по середині порогів (2шт.), та в верхніх опорах задніх пружин (2шт.)
20220821-221159.jpg


Заглушки 6,9мм на полиці акумулятора (2 шт.)
20220821-221207.jpg


Заглушки 12мм по бокам в пороги перед задньою аркою (2 шт.)
20220821-221214.jpg


Заглушка 20мм №9 (51 71 1 801 066) в пороги, в задню полицю, підлога багажника та ін. (~20шт.)
20220821-221330.jpg


Про інші заглушки буду додавати інформацію по ходу збірки у відповідних розділах ЕТК.
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_22. ЕТК_34_Тормозные механизмы (ч.2)

Після встановлення шумоізоляції, можна встановлювати гальмівні трубки і всю гальмівну систему.

Для цього я купив всі нові кліпси, гумові заглушки та кріплення.
20220204-181441.jpg


Нові стальні гальмівні трубки з полімерним покриттям - передні оригінальні, а задні абсолютно точний аналог польського виробника WP. Різьба на всіх трубках М10, а довжина кожної вказана в ЕТК.
20220122-195546.jpg


Комплект армованих гальмівних шлангів також польського виробника PHU Donocik Racing.
Також потрібен спец ключ для гнуття трубок, - без нього стальні трубки гнути було б важко.
20220220-201011.jpg


20220220-201312.jpg


Отже, повертаємось до цього розділу.

ЕТК_34_Тормозные механизмы

В першій частині я вже писав про встановлення ручного гальма, а в другій частині мова піде про трубки та гідравлічний привід гальм для машин обладнаних задніми дисковими гальмами та системою АБС.

Почнемо з передньої частини.

Трубопровод тормозного привода Пд
04.png


Передні трубки:
20220220-203330.jpg


Кліпса №7 на схемі вже не доступна до замовлення, тому я її замінив схожою кліпсою для шлангів. Думаю буде нормально.

Скоби шлангів №2 потрібно на передні трубки дві, але всього на машину їх потрібно 10 штук - як раз на фото в пакеті їх 10.
20220220-203423.jpg


Права передня трубка фіксується трьома кліпсами №6, які одночасно є кріпленням звукоізоляції моторного щита - я про це вже писав недавно.
20220220-211811.jpg


20220220-211750.jpg


Трубка виходить в арку через гумову вставку №3.
20220220-212225.jpg


І фіксується скобою до шланга №2.
20220220-212125.jpg


З лівого боку теж саме.

Ліву трубку разом з правою я зафіксував кліпсою №7 на ребрі стакану. Я не впевнений на всі 100%, що так було з заводу, але іншого місця для цієї кліпси я не бачу.
20220220-212101.jpg


20220220-212125.jpg


Обидві передні трубки йдуть до місця установки гідроблока АБС.
20220220-212047.jpg


Задні трубки потрібно було гнути по місцю, тому для цього спочатку необхідно встановити вакуумний підсилювач з головним гальмівним циліндром та гідроблок АБС.
Почнемо з гідроблока АБС.

ЭБУ антиблокировочной системы
07.png


Всі кронштейни та болти були оцинковані, корпус вичищений та пофарбований. Кришку пофарбував спец текстурною фарбою для пластика - результат мені сподобався.
20220812-195032.jpg


Почистив та обробив контакт-спреєм контакти обох реле, зібрав блок, встановив кріплення.
20220812-203205.jpg


Гідроблок АБС готовий до установки.
20220812-204025.jpg

20220812-204041.jpg

20220812-204055.jpg

20220812-204102.jpg


Прикручуємо кріплення до електронного блоку АБС.
20220812-204206.jpg

20220812-204227.jpg

20220812-204530.jpg


Встановлюємо на місце реле АБС.
20220812-204242.jpg

20220812-204435.jpg


Чисті контакти, готово до установки. Але після прокладки всієї проводки.
20220812-204344.jpg


Ставим гумові подушки гідроблока та болт "маси" G104.
20220812-210716.jpg


Вставляємо у паз кріплення третьої подушки, та прикручуємо. Прикручуємо також провід "маси".
20220812-211744.jpg


Гідроблок АБС встановлено.

20220812-211840.jpg


Далі - вакуумний підсилювач гальм. Я раніше вже писав про нього. Мені пощастило знайти подвійний підсилювач від E30 325ix, який стає болт-он. Але в ході установки виявились деякі нюанси - про них трохи пізніше.

Вакуумный усилитель тормозов
08.png


Деталі №7, 16, 17, 20 не використовуються.
На схемі звичайний підсилювач, тому на фото нижче є деталі, яких нема на схемі. А саме - оригінальна заводська перехідна проставка з прокладкою, завдяки якій подвійний підсилювач від Е32/Е34 стає на Е30 болт-он.
20220705-151851.jpg


Проставка від E30 325ix (35 21 1 155 135)
20220705-151904.jpg


Ще одна деталь, відсутня на схемі - кліпса-кронштейн для паливного шланга (13 31 1 714 455). Від не має відношення до цього розділу, але прикручується до вакуумного підсилювача, тому він тут.
20220705-151921.jpg


Деталь №2 - повітряний фільтр, який вже не доступній до замовлення. Судячи по його залишкам - це звичайний паролон. Вирізав його по знятим розмірам.
20220705-144852.jpg


Гумові деталі.
20220705-151956.jpg


Подвійний вакуумний підсилювач гальм в зборі.
20220705-153940.jpg


Простаку ставив на різьбовий герметик - так було з заводу.
20220705-153954.jpg


Далі - головний гальмівний ціліндр.

Главный тормозной цилиндр/бачок
09.png


20220705-155728.jpg


Головний гальмівний циліндр для подвійного вакуумного підсилювача відрізняється від звичайного. Тому деталь №3 в ньому відсутня. Також кришка може не підійти до проводки датчика рівня гальмівної рідини. Там різні роз'єми, але кришки можна замінити між собою. Встановлюємо бачок та кришку - все просто.
20220705-160320.jpg


Залишилось прикрутити циліндр до підсилювача. Не забуваєм поставити нове гумове кільце між ними.
20220705-161036.jpg


Також не забуваємо про кронштейн для паливного шланга, - його видно на фото.
20220705-161118.jpg


Готово до установки.
20220705-161129.jpg


Звісно, що вакуумний підсилювач кріпиться на кузов разом з педальним вузлом, але про нього буде окремий розділ.
Підсилювач встановлено.
20220705-162802.jpg


20220705-162828.jpg


На наступній фото видно той самий нюанс, про який я писав на початку.
20220705-162749.jpg


Подвійний підсилювач має більшу товщину, ніж звичайний, крім того, завдяки проставці, він значно змістився вперед. І тепер, очевидно, виникнуть деякі труднощі при установці бачка ГУР - на своє місце він вже не влізе. Треба буде щось придумувати з його кріпленням по місцю. Але будемо вирішувати проблеми, по мірі їх надходження. Потім подивимось...

А тепер, коли гідроблок АБС та головний гальмівний циліндр встановлено, можна гнути та підганяти під них гальмівні трубки.
Починаємо з трубок гідроблока АБС.

Трубопровод тормозного привода c ABS Пд
06-c-ABS.png


Трубки АБС я залишив свої, вони були в доброму стані. Просто почистив і пофарбував їх.
20220817-125846.jpg


Пластикові тримачі трубок замовив нові, але потім виявилось, що вони у мене всі були, тому не згодились.
20220817-130045.jpg


20220817-130059.jpg


Підганяємо трубки, і з'єднуємо головний гальмівний циліндр з гідроблоком АБС.

На циліндрі передній штуцер - вихід на передні гальма, задній - на задні.

На гідроблоці АБС штуцери мають позначки:
V - вхід перед
H - вхід зад
l - вихід перед ліво
r - вихід перед право
h - вихід зад

Прикручуємо трубки і вирівнюємо їх пластиковими тримачами.
20220817-160506.jpg


20220817-160528.jpg


Аналог тримача передніх трубок, про який я вже згадував раніше.
20220817-160742.jpg


Трубки АБС встановлено.
20220817-160921.jpg


Залишилось встановити задні трубки.

Трубопровод тормозного привода Зд
05.png


Деталі №7 та №8 не використовуються. Судячи з ЕТК, вони призначені для машин із максимальним навантаженням більше 1700кг. Я думаю, що мова йде про буксирування великого причепа, або лафета.
Регулятор гальмівних зусиль №7 (34 34 1 156 716)
34-34-1-156-716.jpg

ставиться після головного гальмівного циліндра, а проставка №8 (34 32 1 156 869)
34-32-1-156-869.jpg

кріпиться замість звичайного регулятора гальмівних зусиль №5 (34 33 1 152 494)
34-33-1-152-494.jpg


Отже, в моєму випадку встановлено звичайний регулятор гальмівних зусиль.
Задні трубки:
20220222-223003.jpg


Кліпса №15 (34 32 1 158 467) на схемі - я так і не зрозумів куди вона може ставитись. Вказано, що вона одна. Але по днищу в задній частині у мене було 5 кліпс. Так і замовив. Але вони зовсім не підійшли по кріпленню. Добре, що мої старі кліпси залишились цілі - їх і поставив, щоб не чекати ще декілька тижнів.
Кліпса №4 (34 30 1 161 567) вже недоступна до замовлення, але є її замінник (34 32 6 855 500) - підходить. Потрібно всього 4 шт., по дві на кожен задній важіль.
Скоби шлангів №2 потрібно на задні трубки всього сім штук.

Починаєм з установки регулятора гальмівних зусиль. Вигин трубки тут потрібно було робити менший. Далі покажу чому.
20220817-160814.jpg


Гальмівна трубка прокладається по днищу паралельно паливним трубкам і кріпиться разом з ними.
Це кріплення знаходиться в розділі по паливним трубкам. Тому про нього напишу пізніше.
20220822-203444.jpg


Добре, що хоч паливні трубки вже зігнуті з заводу - по ним і гнув гальмівну трубку. Скажу, що гнути 3-метрову стальну трубку, лежачи під машиною, не дуже зручно. Особливо над задньою балкою. До речі, саме тут ставляться ті кліпси, які нові не підійшли. На фото видно старі.
20220712-142915.jpg


20220712-142949.jpg


20220712-142938.jpg


А ось і наслідки згинання трубки, про які я писав спочатку. На регуляторі гальмівних зусиль я зробив дуже великий згин, і мені не вистачило декілька сантиметрів трубки до місця кріплення трійника. До того ж, ще й сама трубка була на 3 см коротша, ніж оригінальна. Вирівнювати та перегинати заново всю стальну трубку не було бажання. Прокладати мимо кліпс по коротшій відстані також не хотів, тому зробив кронштейн-подовжувач для кріплення трійника. Трохи колхоз, але акуратний же наче )))
20220712-142740.jpg


Далі, від трійника на ліву і праву сторони.
20220712-142837.jpg


Лівий шланг
20220712-142740.jpg


Лівий важіль - дві кліпси.
20220712-142623.jpg


Лівий шланг на важелі
20220712-142524.jpg


Правий шланг
20220712-163801.jpg


Правий важіль - дві кліпси.
20220712-163726.jpg


Правий шланг на важелі
20220712-163648.jpg


Отже, всі трубки та гідравлічний привід гальм для машин обладнаних задніми дисковими гальмами та системою АБС встановлено.
Залишилось встановити тільки гальмівні супорти. Але спочатку треба їх привести в належний вигляд. Тому про це напишу пізніше, в третій частині цього розділу.
 

Fan_BMW

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,337
Age
43
Город
Киев
Поролон в якості фільтра - А чи не йде там по оригіналу якийсь непростий поролон з якоюсь пропиткою на кшталт нульових фільтрів - дуже рідким маслом?

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Поролон в якості фільтра - А чи не йде там по оригіналу якийсь непростий поролон з якоюсь пропиткою на кшталт нульових фільтрів - дуже рідким маслом?

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
Сумніваюсь. По- перше, залишки фільтра, що там були - звичайний поролон. А по- друге, він же в салоні, для чого там та пропитка, якщо нема прямого потоку пилу з дороги, ян на нульовики. В мєму ВУТі його взагалі не було. В інеті не знайшов наввть фото цього фільтра. Може хтось бачив, самому цікаво )
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_23. ЕТК_35_Педальное управление

Як я вже писав у попередньому розділі, вакуумний підсилювач гальм кріпиться до моторного щита разом з педальним вузлом. Тому переходимо до наступного розділу ЕТК:
Педальное управление

Зручніше спочатку встановити педаль акселератора, а вже потім педальний вузол. Тому починаємо саме з цього підрозділу.
Привод педали акселератора/тросик ЛР
02.png


Деталі педалі акселератора.
20220702-120716.jpg


Деталі №3, 18, 19 не використовуються.
Стопорної скоби №6 у мене взагалі не було, тому купив нову, а також купив нові гумові втулки №11, 13 під пружину, бо старі задубіли і розвалились. Все інше просто почистив і пофарбував.
В ЕТК не правильно вказана кількість гумових втулок - їх потрібно по одній кожної. Вони відрізняються шириною. Широка №11 (35 31 1 113 725) ставиться на важіль педалі акселератора, а вузька №13 (35 41 1 113 728) ставиться на педальний вузол.
20220702-120806.jpg


Пластикові втулки №7 та гумовий упор №10 для важеля педалі я чомусь забув зняти перед малярними роботами. Тому прийшлось їх добре вичищати від фарби. Але вони збереглися у доброму стані.
20220702-120816.jpg


Деталі троса в зборі
20220702-120824.jpg


Упор педалі акселератора я чомусь також забув відкрутити перед малярними роботами, хоча потім пробував, але не зміг. Не хотілося зломати болт, тому залишив як є, і пофарбував.
20220702-123046.jpg


До речі, про упори, - як виявилось, є ще два, про наявність яких я не здогадувався. На фото нижче червоними стрілками показані місця їх установки. Про верхній я вже сказав - це гумовий упор (35 41 1 158 149) важеля педалі акселератора, якого я раніше не помічав під фарбою. А нижній - це упор педалі зчеплення, - про нього у наступному підрозділі.
20220705-162959.jpg


Збірка дуже проста - вставляємо втулки в кронштейни, змащуємо їх силіконовим мастилом, вставляємо важіль і стопорим його. Фіксуємо педаль в кронштейн на днищі. До речі, це "слабке" місце Е30 - по педалі на цей кронштейн постійно стікає вода з мокрого взуття і він дуже сильно ржавіє. Мені зварювальник виготовив його заново. Тому на всякий випадок я його залив антикором. Ще один момент - педалі та кронштейни різні на до рестайлі і рестайлі.
Далі з'єднуємо педаль з важелем, але стопорну скобу поки не ставим - щоб не прийшлось її знову знімати при укладанні шумоізоляції та килима салону. Вставляємо у важіль пружину з гумовою вставкою №11, та трос з гумовою вставкою №9. Ставимо ті самі упори, про які я згадував вище.
20220705-165825.jpg


Виводимо трос через моторний щит, та фіксуємо його в отворі защьолками.
20220705-214043.jpg


Далі переходимо до установки педального вузла.
Педаль/выключатель стоп-сигналов
01.png


Деталі педального вузла.
20220701-202543.jpg


Кріплення оцинковане, педалі пофарбовані, все почищено.
Прокладку №2 (35 11 1 150 370) я вирізав зі сплену, хоча вона доступна до замовлення і коштує не дорого, але в оригіналі вона з поролону. На мою думку в цьому місці (так же, як і прокладка рульової колонки) сплен підходить значно краще - не всмоктує вологу, яка може спровокувати корозію.
На фото відсутні втулки педалей №9 (35 21 1 109 541). Насправді, вони там є, просто я їх не виймав з педалей.
20211211-221639.jpg


Вони там дуже щільно сидять, слідів зношення і люфту не мають, тому вирішив їх не чіпати, щоб не зломати, бо нові коштують невиправдано дорого. Так і пофарбував.
20220701-203355.jpg


Гумові втулки №12 та №18 під пружини такі ж самі, як і на педалі акселератора. Їх кількість і тут в ЕТК указана не вірно. Широка №18 (35 31 1 113 725) потрібна одна, а вузька №12 (35 41 1 113 728) потрібно дві. Широка ставиться на педаль зчеплення, а вузькі на кронштейн педального вузла (педаль гальма), та на кузовний кронштейн рульової колонки (педаль зчеплення).
Всього на машину потрібно 35 31 1 113 725 - 2 штуки, 35 41 1 113 728 - 3 штуки.
20220701-202706.jpg


Гумові накладки на педалі №8 та №16 однакові - 35 21 1 108 634.
Купив нові, для краси, хоча мої ще були більш-менш нормальні. До речі, є не дорогі аналоги, але судячи по відгукам, вони дуже швидко стираються.
20220701-202744.jpg


Деталі №32 та №34 використовуються тільки якщо на машині встановлено круїз-контроль - це його вимикач з кронштейном. Про круїз-контроль буде окремий розділ, але зручніше цей вимикач прикрутити зараз, ніж потім, на вже встановлений педальний вузол.

Деталь №31 (35 21 1 155 135) - проставка, що використовується тільки на повнопривідних рестайлінгових Е30. Про неї я вже писав минулого разу - вона потрібна для установки "болт-он" на Е30 подвійного вакуумного підсилювача гальм від Е32/ Е34.
20220701-205037.jpg


20220701-205051.jpg


20220701-205102.jpg


20220701-205113.jpg


Я вже згадував про упор педалі зчеплення. Я бачив на моторному щиті якусь втулку із зломаним болтом в ній, але навіть не здогадувався, що там має бути упор, так як він був зломаний під килимом. Але побачивши його в ЕТК, замовив. Він складається з двох частин - пластиковий гвинт №21 (35 31 1 152 237), і гумова накладка №20 (35 31 1 153 896) на нього.
20220701-202822.jpg


20220702-121122.jpg


Упор в зборі.
20220702-121047.jpg


20220702-121106.jpg


Став шукати, куди він ставиться, і уважніше роздивився втулку. Під фарбою і герметиком виявився обламаний не болт, а пластиковий гвинт упору.
20220702-123131.jpg


Він легко висверлився, і упор став на своє місце.

На схемі в ЕТК відсутні дві деталі, що були встановлені у мене - пластикові кришки головки осьового болта педалей.
20220206-201512.jpg


Може їх там і не повинно бути, але бачив їх і на фото в інеті, тому і залишив. Свою декоративну функцію вони виконують.

А от деталі №22 у мене нема. Це якась додаткова пружина на педалі зчеплення. Вона є не на всіх Е30, і це мабуть залежить від комплектації чи року випуску - точно не знаю. В мене замість неї йде зразу кільце головного циліндра зчеплення - на фото воно є.

Отже, збираємо педальний вузол по схемі ЕТК.
20220702-144446.jpg


Не забуваємо поставити прокладку зі сплену. І місце для упору педалі зчеплення вже готове.
20220705-163109.jpg


Прикручуємо 4 гайки до вакуумного підсилювача гальм, та 2 болта зверху до кронштейна рульової колонки.
До цього ж кронштейна чіпляємо і пружину з гумовою втулкою від педалі зчеплення.
Фіксуємо шток вакуумного підсилювача гальм на педалі гальм. Пружину педалі гальм чіпляємо без гумової втулки за болт штока.
Пружину педалі акселератора з гумовою втулкою чіпляємо за кронштейн педального вузла.
Закручуємо упор для педалі зчеплення.
20220705-213953.jpg


Педальний вузол встановлено.
20220705-213913.jpg


Залишилось прикрутити до нього головний циліндр зчеплення, але про це у відповідному розділі.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_24. ЕТК_35_Сцепление

Щоб закінчити з педалями, треба встановити на них головний циліндр зчеплення. Переходимо до відповідного розділу ЕТК.
Сцепление

Перший його підрозділ.
Сцепление
01.png


Хоч це було вже дуже давно, але диск зчеплення та вижимний підшипник я вже міняв. Нарікань на роботу зчеплення у мене не було, тому лізти туди знову я не планую. Навіть відкручувати КПП від мотора не збираюсь. Тому цей розділ пропускаємо. Якщо ж таки я туди полізу, то потім і напишу про це.

Другий підрозділ.
Привод управления сцеплением
02.png


Деталі №6, 11, 20-24 не використовуються. Деталі №20-24 використовуються тільки на праворульних машинах.

Деталі приводу зчеплення.
20220906-210742.jpg


Болти та гайки оцинковані "жовтим цинком".
Всі інші деталі нові. На фото старий тільки шланг - мені дуже сподобався його синій колір , після того, як я його відмив від бруду - майже в колір машини :) Але він виявився коротким, тому що вакуумний підсилювач гальм змістився вперед, і шланг прийшлося ставити теж новий.
Але, спочатку я хотів відновити оригінальній головний циліндр зчеплення. Хоча він нормально працював, я розібрав його.
20211211-212703.jpg


20220702-152147.jpg


Почистив, пофарбував корпус і поставив новий ремкомплект Frenkit 419007.
20220702-152750.jpg


Зліва старі оригінальні деталі, справа новий ремкомплект.
20220702-152832.jpg


На старих оригінальних деталях знайшов їх номери, може комусь знадобляться.
Манжета
20220702-153128.jpg


Пильник
20220702-155554.jpg


20220702-155616.jpg


Вставка для шланга
20220702-160229.jpg


Корпус FAG
20220702-160543.jpg


По збірці все просто - зняти пильник, зняти стопорне кільце, витягнути шток і пружину. Висмикнути кільце штоку з шарніра, зняти манжети. Зібрати деталі з ремкомплекту в зворотній послідовності. Я все це зробив, а потім купив новий циліндр :)
20220906-211927.jpg


Не знаю навіщо... просто робочий циліндр зчеплення я вже дуже давно міняв, ще після покупки машини, тому вирішив краще його поміняти для профілактики. Ну разом і головний циліндр також, щоб вже все було нове, і більше туди не лазити. Обидва циліндри купив ABS. Головний ABS 51718X, робочий ABS 1800.
20220906-204525.jpg


Гумові вставки №3 та №9 в моторний щит однакові (21 52 1 156 082), але вже не доступні до замовлення. Хоч вони були майже цілі, вирішив їх замінити на нові по номеру заміни (21 526 863 043) для Е36 та інших більш нових моделей. Пластиковий фланець №7 (21 52 1 151 697) шланга я якось зломав, коли знімав циліндр, тому він також новий.
20220906-210819.jpg


Зліва старі, справа нові. Нові вставки, крім установочного пазу мають додатковий "комірець", який зовні щільно прилягає до шумоізоляції моторного щита.
20220906-211034.jpg


Скоба №12 (34 34 1 163 565), аналогічна скобам гальмівних трубок. Я вже писав, що всього на машину їх потрібно 10 штук. На передні гальмівні трубки 2 штуки, на задні гальмівні трубки 7 штук, і на трубку зчеплення 1 штука.
Трубка зчеплення стальна з полімерним покриттям WP, довжиною 260 мм.

Тепер невеличкий "лайв-хак", який я знайшов в інеті. Якщо уважно подивитись на перше загальне фото деталей, то на ньому ви не побачите шланга з металевою трубкою №19 (21 52 1 153 513). Він доступний до замовлення, але по ціні 75 Євро - занадто, як на мене. Свій старий шланг я просто відрізав, коли знімав, щоб не морочитись з ним. Якби тоді знав його ціну, то може таки б поморочився! :) Хоча, його все одно треба було б міняти, він був з тріщинами. Отже, купуємо звичайний задній гальмівний шланг (34 32 1 159 881), довжиною 200 мм (я купив шланг ATE), та стальну гальмівну трубку WP, довжиною 100 мм.
20220906-210830.jpg


З'єднуємо їх, і отримуємо аналогічний шланг, тільки в 10 разів дешевше.
20220906-211521.jpg


Порівнюємо із оригінальним шлангом - ніякої різниці. Так навіщо платити більше? :)
20220906-211437.jpg


Тепер про збірку. Логічніше і простіше було б встановити головний циліндр зчеплення разом зі шлангом, зразу на педальний вузол, і тоді встановлювати все разом на машину. Але я цього не зробив, і тепер було дуже не зручно його прикручувати і вставляти шланг з пластиковим фланцем. Але ж таки прикрутив.
20220907-194135.jpg


20220907-194202.jpg


Прикручуємо шток циліндра до педалі.
20220907-194424.jpg


Корпус циліндра та його шланг виходять через гумові вставки в моторному щиті.
20220907-194527.jpg


20220907-194535.jpg


Зовні гумові вставки щільно прилягають до шумоізоляції своїм "комірцем" - значно краще, ніж старі оригінальні.
20220907-193703.jpg


Як я вже казав, старий красивий синій :) шланг тепер виявився коротким, і не діставав до бачка, тому я поставив новий.
20220907-193559.jpg


Залишилось прикрутити до циліндра трубку. Робити це також було не зовсім зручно, але прикрутив.
20220907-193903.jpg


Далі, ставимо скобу і кріпимо до трубки "саморобний" шланг.
20220907-193834.jpg


Робочий циліндр зчеплення поки полежить на полиці до установки КПП. Тоді ж, по місцю, і зігну трубку "саморобного" шланга.
На цьому з педалями закінчено.
Далі буде про паливну систему.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Збірка_25. ЕТК_16_Система подачи топлива

Далі по плану - паливна система. Вона давно вже потребувала доволі серйозного ремонту, - бак давно протікав по стику і вже був декілька разів, прямо в дорозі, заклеєний "холодною зваркою" (до речі, добре тримається), трубки дуже ржаві, із "ремвставками" з шлангів, шланги з тріщинами, хомути ржаві, деякі деталі були взагалі відсутні. Тому паливна система була майже повністю замінена. Для цього я купив нові оригінальні стальні трубки, оригінальні хомути, всі шланги, пластикові трубки, кріплення, гумові кожухи горловини та насоса, кліпси та інші дрібні деталі.
20211212-215529.jpg


20211212-215603.jpg


20211223-214735.jpg


Також знайшов у дуже доброму стані бак, горловину з клапаном, металевий та пластиковий щитки в задню праву арку, пластикові щитки на бак, бачки та кріплення паливного насоса. Все було почищено, пофарбовано, та оцинковано.

Отже, наступний великий розділ ЕТК - ЕТК_16_ Система подачи топлива

Знову починаємо з кінця розділу. Там є такий цікавий підрозділ:

Система охлаждения топлива
09.png


Судячи з ЕТК, ця цікава опція була доступна тільки для ринку Австралії - мабуть тому, що там дуже спекотно ;) Я всього один раз бачив цю штуку в продажу на ebay, в тій же Австралії. Купити не встиг, та й доставка коштувала б занадто дорого. Але фото зберіг, бо наврят чи таке побачу у нас тут в живу...
Фото не мої, - просто для інформації про рідкісну опцію Е30.
e30.jpg


Судячи, з фото, радіатором служить спеціальний шланг кондиціонера з паливними трубками навколо нього. Отже, логічно, що ця опція ставилися тільки разом з кондиціонером.

e30.jpg


Далі трубки зі щитком якось кріпилися на моторному щиті, можливо замість звичайного щитка.

30.jpg


Потім йшли до зворотньої паливної магістралі.
От така цікава штука. Може колись потім і куплю! ;)

Ну, а тепер вже про мою збірку.
На до рестайлінгових машинах встановлювався зовнішній підвісний паливний насос. Знаходиться він під порогом, перед заднім лівим колесом. Також був варіант з двома насосами - ще з додатковим насосом підкачки у баку. Саме такий варіант на моїй машині. З нього і почнемо.

Топливный насос
08.png



Деталі підвісного паливного насоса.
20220211-210322.jpg


Насос №8 на схемі (16 14 1 179 232) застосовується тільки в парі з насосом підкачки. В оригіналі це насос BOSCH 0 580 464 070.
20220211-210545.jpg


Я купував його новим багато років тому, і нарікань на його роботу нема до цих пір. Тому його і залишив. А от його кріплення мене давно цікавило. У мене від кріпився за допомогою гумового кільця №9 - ось так, як на цьому фото:
image.jpg


Але в ЕТК є ще деталі №10 (16 12 1 178 642), №11 (16 12 1 178 738), №12 (16 12 1 178 668), яких я ніколи не бачив на Е30. В гуглі знайшов їх фото.
2.jpg

3.jpg


Це гумові кожухи насоса. На вигляд сподобалося, тому замовив, хоча не був впевнений, що вони підійдуть, а комплект коштує більше 100$. На щастя, підійшли. Але, при цьому гумове кільце №9 стає зайвим. Насос кріпиться або через кільце, або через ці кожухи. Разом вони не сумісні.
Ще мене зацікавили деталі №14 та №20. Я так розумію, що вони потрібні для зменшення пульсації палива від насосів. У мене їх взагалі не було. Не можу сказати, що це якось негативно впливало на роботу паливної системи, але вирішив зібрати все, як повинно було бути з заводу. Знайшов ці бачки, при чому №14 аж в трьох варіантах.
20220211-215139.jpg


Перший Wahler
20220211-215234.jpg


Другий Bischoff
20220211-215242.jpg


Третій Bosch
20220211-215339.jpg


Перший і другий просто пусті бачки з наскрізним проходом. Третій під гумовою заглушкою всередині з якоюсь мембраною на пружині. Але не знаю, що з ним робили, бо на ньому сліди зварювання. Тому я вибрав для установки перший варіант.

Ще хочу звернути увагу на деталі №4 (16 12 1 177 892) та №5 (61 21 1 243 530). Можна використовувати тільки №5. У більшості випадків вони розірвані, але ціна нових оригінальних неадекватна, як на мене. А аналогів по номеру не існує. У мене вони також були розірвані, я пробував щось там придумувати, якийсь колхоз :) Мені пощастило знайти ціле кріплення насоса разом з цілими цими деталями. Але я знайшов і альтернативу - по запиту в гуглі "віброізолятор" знайшов ось це Чудовий варіант за смішні гроші, в порівнянні з оригіналом.

Отже, приступаємо до збірки.
Всі хомути ставив нові оригінальні з нержавіючої сталі. Як показала практика, вони навіть через 30 років розкручуються на багато краще, ніж нові китайські.
20220211-210826.jpg


Для себе робив помітки по збірці, - там вказано розмір, довжина шлангів, та розмір і кількість хомутів. Може комусь стане в пригоді.
20220927-125143.jpg


Ставим кожухи на насос - стають дуже щільно. Прикручуємо бачки.
20220211-220638.jpg


20220211-220701.jpg


Клеми тепер більше захищені кожухом.
20220214-203131.jpg


Прикручуємо до кузова кронштейн насоса через віброізолятори та хомут шланга.
20220211-221020.jpg


До речі, в розділі про заглушки, я писав, що біля паливного насоса в порозі ставляться заглушки. У мене тут ці отвори заварили, коли відновлювали кріплення для насоса. А от з правої сторони ці заглушки залишилися під антикором.
20220214-224150.jpg


Потрібно по дві заглушки діаметром 20мм (51 71 1 801 066) на кожну сторону.
20220821-221330.jpg


Підвісний паливний насос встановлено.
20220214-224113.jpg


Шланг №18 з захисним шлангом №19 встановлюється спочатку на бак, тому про нього пізніше.
І як потім виявилося, чорний бачок №20 краще ставити вже після установки бака, бо він трохи заважає, і не зручно потім прикручувати до нього шланг №18 від бака. Довелось його знімати.

Наступний підрозділ ЕТК
Топливопровод/ элементы крепления
07.png


Спочатку я хотів робити мідні паливні трубки на замовлення по шаблону зі старих трубок. Але потім вирішив все таки замовити вже готові сталеві оригінальні. Добре що вони вже вигнуті і стають ідеально, на відміну від оригінальних гальмівних трубок, які потрібно гнути самому по місцю.
20211211-150702.jpg


Всього три трубки - подача палива (16 12 1 179 285), повернення палива (16 12 1 177 372) і вентиляція бака (16 13 1 177 466).
20211211-234643.jpg


20220216-200220.jpg


Діаметр всіх трубок 8мм, довжина вказана в ЕТК.

Старі та нові.
20220214-214431.jpg


Деталі трубок та їх кріплення.
20220216-195859.jpg


Для себе робив помітки по збірці, - там вказано розмір, довжина шлангів, та розмір і кількість хомутів. Може комусь стане в пригоді.
20220927-125123.jpg


Спочатку під'єднуємо шланги до насоса підкачки та до баку.
20220214-214810.jpg


Товстий шланг 12х18мм - це шланг до підвісного насосу, про який я писав у попередньому підрозділі. А тонкий шланг 13Х18мм - це шланг повернення палива. На іншому кінці цієї металевої трубки бака, потрібно під'єднати такий самий шланг, хоча на схемі ЕТК він не показаний.

Паливні трубки ідеально лягають по формі днища і прикручуються до нього спеціальним кріпленням - деталі № 3, 4, 5, 6. Їх кількість не вказана в ЕТК, але в себе я нарахував шість точок такого кріплення. Трубки подачі та повернення палива кріпляться разом із задньою гальмівною трубкою.
По оригіналу у мене залишилося тільки одна точка кріплення - перша, на лівому лонжероні. Це приварена до кузова різьбова втулка №6 та нержавіючий гвинт №3.
20220822-203649.jpg


На інших точках ржаві різьбові втулки були замінені на звичайні різьбові шпильки М6. При чому, деякі виявились дуже короткими, і було важко прикрутити до них трубки. Невеличкий "колхоз", але не критичний, як на мене. Пластикові кліпси №6 залишив старі, просто почистив, а планки №4 купив нові. Вони з нержавіючої сталі і по номеру 16 12 1 155 064 приходять кожна в комплекті з нержавіючим гвинтом №3. Хоча гвинти мені не згодилися, - замінив їх на нержавіючі гайки М6 з шайбами. Тільки отвори в планках прийшлося збільшити до 6мм. Кількість додаткових пластикових кліпс №7 також не вказана в ЕТК. Поставив старі, скільки було - 4 чи 5 шт.

20220822-203538.jpg


20220820-162747.jpg


20220822-203617.jpg


20220822-203444.jpg


20220822-203350.jpg


Далі буде про систему вентиляції бака.
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Наступний підрозділ ЕТК

Расширит.бачок/трубопроводы
05.png


Але я його не розглядаю, тому що моя машина обладнана системою вентиляції паливної системи з вугільним фільтром., відповідно до екологічних норм того часу "Євро 2". В цю систему, крім трубок вентиляції, входить адсорбер з активованим вугіллям, та клапан для впуску парів бензину у впускний колектор, замість викиду їх у атмосферу.
Отже розглядаємо саме цей варіант.

Расширительный бачок/фильтр с акт.углем
06.png


Деталі цієї системи
20220817-201122.jpg


Якщо уважно роздивитись схему, то все зрозуміло, крім двох її елементів. Деталь №26 (13 31 1 287 351) - хомут на два шланги, але не зрозуміло куди саме він ставиться. Якщо у когось є фото де він повинен стояти, буду вдячний. Поки поставив його по своєму розумінню, далі покажу, де саме.
В ЕТК не вказана кількість кліпс №14 (16 13 1 177 490) - я нарахував їх шість штук під днищем і ще чотири над баком, всього десять штук. Вони вже не доступні до замовлення, але по номеру замінника (16 13 1 177 494) приходять точно такі ж самі.
20220817-201224.jpg


Хомути всі нові оригінальні, шланги Gates.
20220817-201232.jpg


Сталева трубка вентиляції (16 13 1 177 466) нова. Пластикові трубки 6мм та 8мм купив нові для гальмівних систем вантажних автомобілів, але потім випадково знайшов оригінальні у доброму стані. Про відновлення адсорбера я недавно детально писав - замінив у ньому активоване вугілля та пофарбував. Також я вже згадував про металевий щиток шлангів у задній правій арці - пощастило знайти такий, як треба і у чудовому стані. Також і пластиковий щиток під нього. Нагадаю - ці обидва щитки бувають двох типів, хоча мають однакові номери ЕТК. Все почищено, пофарбовано, оцинковано.
20220817-201311.jpg


Розширювальний бачок вимив.
20220817-201331.jpg


До речі випадково разом з трубками купив бачок для кабріолета - виявляється він там трохи інший.

Для себе робив помітки по збірці, - там вказано розмір, довжина шлангів, та розмір і кількість хомутів. Може комусь стане в пригоді.
20220927-125052.jpg


Спочатку просовуємо товстий шланг 14х20 та пластикові трубки 6мм та 8мм у спеціальний канал кузова. Силіконовий спрей дуже в цьому допомагає.
20220818-195124.jpg


Приєднуємо до трубок відповідні шланги по схемі.
20220818-195155.jpg


А шланги, в свою чергу, приєднуємо до розширювального бачка та заливної горловини по тій же схемі ЕТК.
20220818-200007.jpg


Товстий шланг до горловини. Туди ж тонкий шланг 6х11 і на верхній штуцер бачка. На другий верхній штуцер бачка приєднуємо шланг 8х13, що йде до пластикової трубки 8мм і далі до сталевої трубки вентиляції. На нижній штуцер бачка приєднуємо тонкий шланг 6х11, що йде до бака.
До речі, знайшов дуже хорошу схему по всім цим шлангам та трубкам.
30.jpg


Ставимо бачок на його кронштейни і прикручуємо саморізом.
20220818-200812.jpg


Закриваємо шланг та трубки вентиляції металевим щитком і прикручуємо його чотирма пластиковими гайками (буває варіант кріплення на шість пластикових гайок).
20220818-201611.jpg


20220818-201709.jpg


Шланги та бачок встановлено
20220821-212813.jpg


20220821-212844.jpg


Ставимо кронштейн пластикового щитка.
20220821-213259.jpg


У мене зварювальник трохи поміняв місцями його кріплення, але не критично. Тепер щиток до нього прикручуються не саморізом, а пластиковою гайкою. Друге нижнє та верхнє кріплення залишились стокові, на саморізи до кронштейна на кузові.
20220822-202442.jpg


На цьому в задній арці все закінчено, переходимо під днище.
Шланг та трубки з каналу виходять до люку під заднім сидінням, до баку. Туди ж виходить і сталева трубка вентиляції бака.
20220818-195304.jpg


Трубку я проклав разом із паливними трубками - її було видно на фото у попередньому розділі. Вона проходить по інший бік лонжерону і кріпиться окремими кліпсами напроти кріплення паливних трубок.
20220822-203617.jpg


20220820-162802.jpg


Далі трубка йде над баком і кріпиться там ща чотирма такими ж кліпсами.
20220820-162933.jpg


Під люком сталева трубка з'єднується шлангом з пластиковою трубкою 8мм.
20220820-162949.jpg


Пластикова трубка 6мм та шланг виходить у люк під заднім сидінням. Там вони будуть з'єднуватись з баком.
20220818-204621.jpg


Тепер передня частина. Сталева трубка огинає лонжерон біля сайлентблоку передньої підвіски, та виходить до паливних трубок.
20220822-203633.jpg


20220822-203649.jpg


На лівий лонжерон встановлюємо кронштейн адсорбера. Разом з ним кріпиться і кронштейн паливного фільтра - він теж на фото.
20220817-203154.jpg


Встановлюємо абсорбер, кріпимо його хомутом до кронштейна.
20220822-204029.jpg


З'єднуємо трубку з адсорбером вхідним шлангом.
20220822-203717.jpg


Приєднуємо до адсорбера вихідний шланг з клапаном.
20220822-204531.jpg


20220822-204754.jpg


Далі від буде приєднаний до дроселя.
А ось куди я поставив подвійний хомут №26 (13 31 1 287 351) на шланги.
20220822-204803.jpg


Інших ідей нема. Після повної збірки ще подивлюся куди його краще поставити.

PS
По адсорберу та паливному фільтру в ЕТК є окремі розділи, тому про них детально напишу згодом.
 
Last edited:

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Після того, як всі трубки прокладені, можна встановлювати бак.
На Е30 всього було три варіанта баків.
Перший - (16 11 1 176 250) самий рідкісний, ставився лише в перший рік випуску Е30 - до 83 року. В ЕТК вказаний його об'єм 58 літрів, але на фото він виглядає меншим, ніж до рестайлінговий бак на 55 літрів.
Другий - (16 11 1 177 983) до рестайлінговий бак на 55 літрів, ставився з 83 до 87 року. На дизельні машини такий бак ставився і після рестайлінгу.
Третій - (16 11 1 180 175) бак на 63 літри, ставився після рестайнінгу, з 87 року.

Фото з інету - два бака до рестайлінгу. Зліва 83-87 роки, справа до 83 року.
509.jpg

По фото видно, що в другому варіанті явно збільшили об'єм і додали з'єднувальну трубку між половинками бака.
В третьому варіанті ще збільшили об'єм, але замість з'єднувальної трубки використали "ежектор", завдяки якому паливо висмоктувалось з однієї половини баку в іншу.
30-2.jpg


30-3.jpg


В моєму випадку був встановлений другий варіант бака на 55 літрів. Отже, переходим до відповідного підрозділу ЕТК.
Топливный бак/система подачи топлива
02.png


Деталь №7, 8, на схемі, - це датчик рівня палива, який ставиться замість насоса підкачки №10 з датчиком №11 у комплектаціях без насоса підкачки.

Деталі бака та заливної горловини.
20220207-205618.jpg


Хомути нові оригінальні, гумові кільця датчика рівня палива та насоса підкачки нові, гумова прокладка пробки нова. Бак кріпиться в 5 точках, але в ЕТК не правильно вказана кількість болтів та гайок. Насправді потрібно 4 болти та 1 гайка. Болти й гайки, до речі, використовував нержавіючі. Патрубок горловини має різні діаметри на вході і виході, тому замінити його можна тільки на оригінальний. На щастя, мій зберігся в доброму стані. Насос підкачки почистив і пофарбував цинковою фарбою. Заливну горловину відпісочив, покрив антигравієм і пофарбував. Але вона мені не дуже подобалась. І ось чому.
Всього на Е30 було чотири варіанти заливних горловин. У мене був самий простий - просто труба. Гумова прокладка пробки була не дуже щільною, і на слаломі, з майже повним баком, бензин виливався назовні, на крило. Я чув, що був випадок, коли від цього під час барнауту машина загорілась - добре, що змогли швидко загасити. Тому на всяк випадок, я вирішив, замінити горловину на більш безпечну - з клапаном. Такі горловини ставились на машини, що працювали тільки на не етильованому бензині. Але обидві горловини чомусь мають однаковий номер по ЕТК (16 11 1 180 956). Потім я помітив в ЕТК дві цікаві деталі, одна з яких виявилась тим самим клапаном - №16 (16 11 1 180 157). По ЕТК вона підходить на всі Е30 - замовив.
20220207-205642.jpg


20220207-205653.jpg


Про другу деталь №18 (16 11 1 176 708) напишу трохи далі.

Ось такий пластиковий клапан.
20220803-211232.jpg


20220803-211241.jpg


Я чомусь вирішив, що він ставиться на стик верхньої широкої частини горловини і нижньої труби. Але як я не старався, клапан туди не ставав. Просто фізично не влазив. Тому я вирішив купити іншу горловину з клапаном. І от порівнявши їх, стало зрозуміло, що той клапан і не може просто так стати в звичайну горловину. Для нього в широку частину горловини, над трубкою вентиляціі, вварено спеціальне посадочне кільце.
20220803-211424.jpg


Чому в ЕТК ці обидві горловини йдуть під одним номером, і вказано, що клапан до них обох підходить - не зрозуміло. Хоча зовні і по кріпленню вони дійсно однакові. Але новий клапан виявився зайвим :)
20220803-211222.jpg


Ну й ще до слова про типи горловин - у мене є ще горловина для додаткового бака - вона з металевим клапаном.
60-AAAg-Lbg-A-960.jpg


Я раніше вже згадував про цей бак, і напишу коротко ще раз у відповідному підрозділі ЕТК.

І останній тип горловин - пластикова горловина, що поєднує в собі й розширювальний бачок системи вентиляції бака. Я точно не впевнений, але здається, що такі горловини ставились на турінги останніх років випуску.
03.png


Отже другу горловину я також привів у належний вигляд, так само, як і бак. Хоча, бак і так був у відмінному стані.
20220207-212351.jpg


20220207-212437.jpg


До речі, на фото чотири оцинковані кронштейни, що ставляться на місця кріплення баку, - вони чомусь взагалі не показані в ЕТК.
Всередині бак теж чистий і красивий.
20220207-213205.jpg


Встановлюємо на гумові кільця насос підкачки, потім прикручуємо до нього датчик рівня палива, і шланги подачі та повернення палива, про які я писав у попередньому підрозділі. На шланг подачі палива одягаємо захисний шланг і кріпимо його стяжкою, фіксуємо шланг скотчем. Встановлюємо на отвори кріплення баку кронштейни.
20220214-214706.jpg


20220214-214933.jpg


Я зразу прикрутив до бака кронштейни захисного щитка - так зручніше.
20220214-215022.jpg


Все готово до установки. Бак краще ставити вдвох. І до речі, на багато зручніше його ставити до установки задньої балки і підвіски. Але в моєму випадку так не вийшло, тому прийшлось трохи повозитись з ним. Починаємо з самого простого. Вставляємо у отвір на правому задньому лонжероні гумову проставку №18 (16 11 1 176 708), про яку я згадував на початку.
20220207-210801.jpg


Раніше у мене її не було, а тепер горловина більш захищена від тертя об кузов.
20220822-202534.jpg


Далі на горловину в місці кузовного кронштейна також ставиться захисна гумова муфта №17 (16 11 1 176 761)
Прикручуємо горловину болтом до кузовного кронштейна.
20220821-212844.jpg


Тепер бак. Важливий момент - спочатку треба прокласти під днищем проводку до датчика рівня і насоса підкачки, бо після установки бака це буде зробити дуже проблемно. Також слідкувати, щоб не затиснути шланги вентиляції між баком і кузовом.
20220818-195304.jpg


Я вже писав, що прийшлося знімати бачок насоса, бо він заважав. Задня балка й підвіска також трохи заважає, але ж ми легких шляхів не шукаємо! :)
Як показала практика декількох спроб, краще зразу трохи закрутити два задніх болта з великими шайбами, потім пазами вставити бак до цих болтів, і притиснути його назад.
20220822-203057.jpg


20220822-203208.jpg


Тоді закрутити передній центральний болт на тунелі кардану.
20220822-203140.jpg


Потім закрутити передню праву гайку, і рівномірно затягувати ці всі чотири кріплення.
20220822-203246.jpg


Тільки тоді бак стає на своє місце, після чого біля насоса закручуємо останній передній лівий болт (без кронштейна).
20220822-203119.jpg


Прикручуємо шланги подачі та повернення палива до відповідних паливних трубок. Бак на місці.
20220822-203027.jpg


20220822-203000.jpg


З'єднуємо заливну горловину з баком патрубком на хомутах. Також не дуже зручно, але ж зроблено!
20220822-202801.jpg


З'єднуємо товстий шланг та пластикову трубку вентиляції 6мм з відповідними штуцерами бака. Підключаємо роз'єми проводки до датчика рівня палива та насоса підкачки.
20220822-205137.jpg


Вставляємо чотири кліпси, ставим прокладку.
20220822-205220.jpg


Цю прокладку я також вирізав зі сплену, замість оригінальної з паролону. І закриваємо люк кришкою на саморізах.
20220822-205732.jpg


Бак встановлено.

Наступний не великий підрозділ ЕТК.
Теплоизоляционный экран
04.png


Деталь №2 не використовується. Судячи з усього, це деталь для бака до 83 року, про який я писав вище - на фото справа.
509.jpg


Деталь №13 вже не доступна до замовлення, але вона хоч і пробивається по ЕТК, але скоріш за все,, вона також застосовується разом з тим баком до 83 року.
16111177340.jpg


Бо на мій бак її просто фізично нема куди ставити. Мій знайомий встиг її купити, але також так і не знайшов місця для її установки.
Отже, залишаються два пластикових щитка, що кріпляться до днища трьома пластиковими гайками кожен, та металевий щиток, що прикручується до бака двома кронштейнами. На схемі ЕТК також показані болти кріплення бака.
Ось ці всі деталі.
20220211-193646.jpg


Прикручуємо лівий щиток, що закриває бак та насос, а також притискає паливні трубки.
20220822-222455.jpg


20220822-222548.jpg


Та правий щиток, що закриває бак.
20220822-222642.jpg


20220822-222615.jpg


Кронштейни металевого щитка, прикручуються до бака.
20220214-215022.jpg


Потім до цих кронштейнів прикручуємо металевий щиток, що закриває з'єднувальну трубку половинок бака від випускної системи.
20220822-222712.jpg


20220822-222832.jpg


До цього щитка потім буде кріпитись термоекран випускної системи.
Все встановлено.
20220822-222941.jpg


20220822-223057.jpg


Залишився останній підрозділ ЕТК - перший :)

Дополнительный топливный бак
01.png


Ще одна цікава й рідкісна опція в розділі паливної системи - S850 Додатковий бак.
Я вже писав про неї раніше, тому просто нагадаю. Ця опція була доступна на машинах з мотором М20 до рестайлінгу та на М3. Додатковий бак на 15 літрів встановлювався у багажнику за перегородкою заднього сидіння.
507.jpg


Мав свою подвійну горловину,
502.jpg


Свою проводку під додатковий датчик рівня палива та датчик на панелі приладів на дві шкали.
493.jpg


Вся обшивка багажника також інша.
506.jpg


У мене є майже все з цього, крім обшивок багажника, але встановлювати цей додатковий бак я не буду. Тому що це той рідкісний випадок, коли оригінальна заводська опція встановлюється не "болт-он", а з використанням зварювальних робіт та свердління кузова - кронштейни потрібно приварити до перегородки багажника по місцю і просвердлити великий отвір у днищі для додаткової заливної горловини. Робити це після фарбування кузова у мене бажання нема. До того ж, і обшивок у мене нема, а без них вигляд буде зовсім не естетичний. Тому буде встановлено тільки електрична частина - проводка, та датчик на панелі приладів. Але це буде пізніше. А там подивимося...може колись знайду обшивки, тоді і встановлю бак. А поки буде лежати як колекційний екземпляр :)
496.jpg


На цьому великий розділ ЕТК "Система подачі палива" закінчено.
Хоча буде це два записи по адсорберу та паливному фільтру, але то вже інший розділ.
 

Fan_BMW

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,337
Age
43
Город
Киев
Свердління/приварювання і помлідуюча обробка на момент "зараз" буде значно простішим, ніж потім, коли все буде зібрано... Обшивку можна виготовити кастомну тимчасово... ІМХО, опція прикольна... Може подумати тре ;)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
Свердління/приварювання і помлідуюча обробка на момент "зараз" буде значно простішим, ніж потім, коли все буде зібрано... Обшивку можна виготовити кастомну тимчасово... ІМХО, опція прикольна... Може подумати тре ;)

Насправді, там все доволі просто, навіть коли все буде зібрано. Всі обшивки багажника знімаються за 5 хвилин, ще 5 хвилин щоб зняти спинку заднього сидіння - і отримуємо точно такий же доступ для робіт, як і зараз. Якщо вже "кастом" обшивки, то можна навіть обійтись і без зварювання - просто приклепати ті кронштейни.
Є ще один нюанс - поставивши цю опцію, прийдеться відмовитись від іншої опції. Чехол для лиж тоді фізично не стане в перегородку, і до нього не буде доступу. Ще й задня розпорка тоді може не стати... Так що не знаю.... будем думать ;)
 

Fan_BMW

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,337
Age
43
Город
Киев
Ой не думаю, шо ця автівка буде перевозити лижи :) або труби, доски ну т.д. Щось думається, що і взимку не їздитиме :)

Надіслано від мого MI 8, використовуючи Tapatalk
 
Top