[ E32/34 ] Е32/735 "Schwarzer Hai" [Київ]

The_Glory

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
1,147
Город
Киев
А контактами поділишся? Хоча, мені до випуску ще ой як далеко, але мож потім пригодиться...
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
А контактами поділишся? Хоча, мені до випуску ще ой як далеко, але мож потім пригодиться...
Привіт , це в Білій Церкві сервіс, в Гугл пошуку їх нема, але сторінка в інсті є, і що дивно останній запис був ще на початок війни , я ще й здивувався що більше нема але думаю позвоню, чи то може не всі роботи викладають. Але хто їх знає ,то до них їдуть, бо я коли приїхав (був перший в черзі ), то одразу за мною за 5хв. ще три машини під'їхали. Назва БЦ Вихлоп
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
" З днем народження.... подаруночки)))"
Всім бмвістам і не тільки чергове вітання. Не так давно (пару тижнів тому ) моя "дівчинка" святкувала день народження. Тож нам 33 і не зважаючи на вік ,вона, як жінка в самому "соку" : гарна(над цим я ще правда працюю,але😄) ,стильна і бажана, вона звертає на себе увагу кожного чоловіка(і не тільки) , і здатна спудрити йому мізки ,як свого часу зробила це зі мною - юним, зеленим підлітком в шалені 90-ті ,і відтоді я зрозумів що хочу нею володіти. Йшли роки і життя разом з ними , сонце світило високо і яскраво, ми були молоді і я гадав що так буде завжди. Проте реальність швидко розставила крапки над "і" . Мрія не те щоб забулася, вона відійшла на другий план до певного моменту. Коли настав той самий момент, я легко і з вдячністю попрощався з Е30 , щоб познайомитися з "нею" . Я пірнув в цей "омут" з головою, цілком і повністю😅.
Тож про подарунки : вже давно хотів замінити собі систему охолодження, так як мій старий радіатор мене ніяк не влаштовував - виглядав страшно, кривуватий ,плюс до всього на нього не можливо було встановити дифузор. IMG_20230402_110600_255.jpg

IMG_20230402_110516_495.jpg
А це ще один сюрприз який мене очікував, і скільки я так їздив навіть не скажу, а "вистрілити" могло в любий момент, і як по закону підлості він завжди не підходящий IMG_20230402_110540_213.jpg
Далі черговий колхозінг, який я ледве зняв, зламав два круги на "болгарці" , але я його переміг😁 IMG_20230402_111829_428.jpg
Дуйка невідомо від чого ,з написом "сделано в СССР", толк від неї мабуть був мінімальний, якщо взагалі був. Все це було безжально викинуто. Далі почав збирати нову конфігурацію. Дякуючи нашому одноклубнику по Е32 який займається запчастинами , підсобив мені таку красу IMG_20230324_061155_379.jpg

IMG_20230324_061137_447.jpg

IMG_20230324_061105_528.jpg
Також були замовлені кріплення,нова трубка, гумові опори нові і маленький патрубок "крючком" IMG_20230320_180406_93.jpg

IMG_20230320_180226_711.jpg

IMG_20230320_180105_617.jpg

IMG_20230320_180119_183.jpg

IMG_20230320_175954_816.jpg

Також ,для кращої ефективності охолодження, особливо влітку, було куплено додатковий вентилятор - "дує що дурний"😅 IMG_20230329_075024_490.jpg

Далі зібрав такий "періг" IMG_20230402_132658_304.jpg
Дощ нам "не поміха"- встановлюєм!😁
Ну і власне от що маємо : трохи задовбався, подер руки ,але то дрібниці порівняно з результатом IMG_20230402_170737_570.jpg
P.S. так , кріплення одне колхозне, але не надовго, одне зламав по незнанню🤷😭.
Наразі все, далі буде, всім перемоги!
 

Attachments

  • IMG_20230320_180111_751.jpg
    IMG_20230320_180111_751.jpg
    826.5 KB · Views: 5
Last edited:

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,755
Город
Киев
Вискомуфту убрали?
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Вискомуфту убрали?
Ні, ні в якому випадку)), додатковий вентилятор перед радіатором.
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
"Варто чи ні🤔......варто!🙂
Всім чергове вітання! За час з мого останнього запису по суті в авто майже нічого не змінилося, вона й надалі мене радує і служить вірою і правдою, але деякі дрібнички для "неї" я зробив. Тож погнали....
.....в черговий раз вирішив трохи надати лоску своєму авто. Розумію що пофарбована вона в мене не дуже добре попередниками(хто конкретно з них фарбував - хз) тим не менш ефект від полірування Є! Цього разу я вирішив "зайти " трохи далі : ще додатково покрити нанокерамікою і заодно поспостерігати на скільки довго вистачить моїх зусиль😄 .В ідеалі звісно це все робити в гаражі, але так як мій поки замалий(сподіваюсь колись він стане гаражом-мрією) то все вищезазначене доводилося робити на вулиці .

І це проблема: по перше це не реально зробити на сонці, ба більше - це недопустимо ,так як кузов нагрівається і поліроль швидко "схвачується", по друге пил - чи він до всіх авто так липне чи лише до чорних - ХЗ🙄! Тому погоду я обрав яка мені трохи посприяла ,але все одно я витратив день , засмаг, ну і ще трохи ранку наступного 🥴.Трясця! 😅.

Значить спочатку водні процедури, благо мийка під боком😁 і от приступаю, фото для порівняння, хоча воно таке собі без сонця
IMG_20230517_093356_213.jpg

Приготував все для роботи
IMG_20230517_114641_817.jpg
В маленькій чорній коробочці "рідка кераміка" ,все в комплекті.

З попереднього досвіду знаю що потрібно покривати не велику площу віском щоб не застигав, і тут якщо чесно не зовсім розумію рекомендації на банці що витримувати від 5-10 хв потім поліруєш 🙄 , тому я просто його довше втирав щоб його вже "не залишалось" на поверхні і брав полірувальну машинку. Знову ж таки насадка з тканини що йде в комплекті не кращий варіант так як вона швидше "забивається" віском, благо поролонові в мене були куплені зазделегідь .

Вже навіть після віска був ефект : маленька баночка кераміки на багажнику не могла встояти - сунулась як ото показують в роликах з тік-току де рекламують подібні засоби. Так з "перекурами" я закінчив.

Другий етап: кераміка в дії IMG_20230517_191411_615.jpg
Якісь захисні властивості вона мабуть таки має, бо коли я відклав цю справу на другий день , то ганчірка ,яка йде в комплекті, так і залишилась формою прямокутного спонжика ,яким ти її наносиш, і це при тому що я її виправ після використання, логічно припустити що якесь подібне покриття залишається на ЛКП. Час покаже , хоч кераміка не сама дорога(бюджетний варіант), але виробник вказує ефект до 200 мийок(хоча чесно навіть не уявляю...), і рік без втрати насиченості кольору. Побачимо.

Ну і власне фото результату, нагадую пофарбована не ідеал :
IMG_20230518_093440_396.jpg
IMG_20230518_093651_957.jpg
IMG_20230518_093532_557.jpg

Надалі було замінено ущільнювач багажника, так як помітив що після дуже інтенсивних /сильних дощів килим багажника мокрий. Рідний ущільнювач був не в кращому стані і до того ж мав рвані ділянки. Підбирав щось подібне на авторинку. Звісно можна замовити новий оригінал, але поки не бачу в цьому сенсу : встановлювати його на "непідготовлене, не фарбоване" місце, в майбутньому, можливо, але не зараз. Новий ущільнювач став дуже добре і його кант навіть більше/ширше лягає на жолобок ніж оригінал, виставив кришку багажника і тепер при закритті я навіть чую що кришка притискає ущільнювач 😄. Рідний ущільнювач йде з вирізом під ліхтарі , але не бачу в цьому проблеми: новий лягає поверх корпуса закриваючи його
IMG_20230524_173904_852.jpg
IMG_20230524_173933_963.jpg
Також встановив новий регулятор тиску палива, стало ніби краще при пуску двигуна, перевірю ще в русі IMG_20230524_163148_563.jpg

IMG_20230524_173446_759.jpg
Ще ,за не дорого , як для такої класики , придбав комплект головного світла Hella і задні комплектні ліхтарі з усіма патронами під лампочки в гарному стані. Якось так в двох словах. Наразі поки все . Всім перемоги!
 
Last edited:

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,755
Город
Киев
Заднее стекло на растонировку просится исчо))
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Заднее стекло на растонировку просится исчо))
Згоден що проситься , але дуже не хочеться порвати ниті обігріву, а як показує практика це по любому трапляється при розтонуванні🙁.
 

RAI

Пользователь
Joined
Nov 9, 2011
Messages
11,755
Город
Киев
Згоден що проситься , але дуже не хочеться порвати ниті обігріву, а як показує практика це по любому трапляється при розтонуванні🙁.
Понятно)
У авто махинаторов был как то эпизод, как они снимали тонировку с заднего стекла.
Брызгали водой, потом изнутри закрывали черной пленкой и на солнце.
Тонировка отходила от паровой бани.
 

yaco

Пользователь
Joined
May 12, 2013
Messages
950
Age
78
Город
Киев
Вже навіть після віска був ефект : маленька баночка кераміки на багажнику не могла встояти
Стекло на воск нанесли:oops:?
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Понятно)
У авто махинаторов был как то эпизод, как они снимали тонировку с заднего стекла.
Брызгали водой, потом изнутри закрывали черной пленкой и на солнце.
Тонировка отходила от паровой бани.
Цікавий метод🤔, я передні за допомогою фена знімав і то проблемно, плюс до всього дві плівки було : одна на одну наносили - я в шоці був...
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Стекло на воск нанесли:oops:?
Рідку кераміку. Взагалі то так. Сам задавався цим питанням і в інтернеті жодних протиріч на цю процедуру не знайшов, навпаки Гугл каже що так , ефект ще краще 🤷
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Всім чергове "шалом" !

Останнім часом помітив що апетит моєї красуні щодо оливи побільшав , хоча причин цьому я не бачу , але по факту і по щупу так і Є 🙁. Пробіги за рік я маю зовсім не значні і від заміни до заміни я став доливати ту кількість яка в мене лишалась при заміні, і це 2л. з "хвостиком". При такому розході він став наближатись як вказано в мануалі по сервісу : літр на 1000км. хоча по правді я не уявляю як таке можливо.

Коли я купив авто і оливу міняв вперше то все було банально просто - форуми,ютюб, підбір по специфікаціям і гоу , і в результаті я вирішив що синтетика 5w50 їй буде до "смаку" - з часом мабуть вона його таки розсмакувала раз у неї "прокинувся" апетит🤔😄. Що цікаво, ознак , що говорять про жор оливи нема : на гарячому моторі при відкритій горловині з неї не смердить гареним , коли тапку різко даю в пол вона не плюється в вихлопну і дим відсутній 🙄 , але факт залишається фактом. Не відкидаю того моменту що воно десь тікає через прокладки так як низ мотора мокрий, але ж в не такій кількості...🫣

Тому зваживши всі чинники і порадившись з другом який вже крутить ті мотори 20 років , і в якого також є раритет Е30 вже ті самі 20 років , він порадив змінити оливу на 10w40 , в свій М10 він тільки таку і льє. "Твій мотор ",каже, "не працює в екстремальних умовах і тиж його не крутиш стабільно по 4000 обертів, щоб тобі потрібно було в'язкість w50 та і для таких динозаврів вже потрібно напівсинтетику". Ще , порадившись на форумі з "соратниками",також багато хто з них (якщо не більшість) в М30 льють 10w40.
Свій вибір зупинив на Croon Oil, ніби як гідний бренд, окрім того на їх офіційному сайті,по специфікаціям підходить для мого авто🙂
IMG_20230814_101934_494.jpg
Звісно фільтра, на додачу ще повітряний і паливний, щоб "їй" взагалі було добре😄 IMG_20230802_200019_106.jpg
Ще одна дрібниця була замовлена і приїхала через місяць .....майже, номер додаю, можливо кому буде корисно
IMG_20230730_160031_787.jpg
....ущільнювач капоту по передній кромці. Цікаво те що вони є два ,під двома номерами, але тий ,що саме такий як у мене коштує в рази дорожче,і як на мене платити 3000 за кусок "гумки", ну це зададто, хоча "це бмв дєтка, маєш звикати" сказали би "злі язики" 😅, а ця що придбав я ,навіть собі по прийнятній ціні(600грн) ,і якщо вона прописується що підходить ,значить має так і бути, в результаті я отримав тий самий ущільнювач, тільки з іншими кріпленнями, під які просто треба "місцями" в капоті зробити отвори🙂, можливо такий ущільнювач вже встановлювався після 92р.в. 🤔, цього не скажу, як би там не було але його кріплення кращі ніж на моєму старому, які трохи повідривалися, і кожен раз при закритті капоту його потрібно притримувати, щоб він не звисав. Відстань між кріпленнями менша
IMG_20230730_165601_120.jpg
Тому не бачу сенсу платити більше, тим паче що в цьому ущільнювачі "кліпси" пластикові ,а не гумові як в моєму, і гадаю будуть надійніші...
IMG_20230730_165609_170.jpg
При нагоді займусь встановленням 😁.
Так в двох словах про дрібниці.
Всім перемоги і миру!
 
Last edited:

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
"чи це можливо? .....і черговий фен-шуй"
.... мабуть таки можливо, якщо це стосується М30"


Всім вітання! Вже досить давно нічого не писав, тому що по суті нічого особливого та цікавого з авто не відбувалось, вона й надалі служить вірою і правдою , і приносе задоволення. Тому щоб все було добре і надалі, та й час вже підійшов,для профілактики, вирішив замінити свічки
IMG_20231001_145528_539.jpg
IMG_20231001_145618_041.jpg
...... отут мене й чекало саме цікаве, викрутивши першу свічку з 6 циліндру
IMG-20231002-WA0000.jpeg
...оце треш
Надіслав фото знайомому механіку , він аж вилаявся "ні..уя собі, це як".

Далі викрутив всі інші і вигляд вони мали такий (з ліва направо - з 6-1 циліндри)
IMG-20231002-WA0003_1.jpeg
...така картина
Вердикт знайомого такий що нормально працювала свічка 3 циліндру, всі інші ніби як бідна суміш ,ну а 6 циліндр взагалі не зрозуміло - вона просто закоксована. Що саме цікаво на роботі цього "динозавра М30" це майже ніяк не відбивалось - авто так же жваво набирало оберти і т.д. єдине що через кілька секунд після запуску після довгого простою, оберти падали ледь не до 500-600 і авто хотіло заглохнути, але потримавши педаллю з хвилину /дві оберти 800-850 , відпускаєш і все норм. Товариш порадив перевірити чи є іскра на 6 циліндрі кинувши свічку на мотор і крутнувши стартером. Дружина мені була за помічника за кермом(перший раз взагалі, а так вона в мене пасажир), я же в свою чергу станцював "ламбаду" коли вона повертала ключ😄 - АЛЕ іскра головне Є! І що ж це тоді, хз ... Вкрутив нові свічки, запустив, і мотор на слух запрацював краще.

Ще вирішив випробувати засіб для чистки систем вентиляції та кондиціонування, хотів це зробити з моменту покупки авто , але все якось відкладав, тепер думаю це буде ще одна "процедура" для профілактики. Засіб бюджетний так як не знав який буде ефект
IMG_20230926_165931_937.jpg
...а це вже засіб в дії
IMG_20230926_170958_799.jpg
....задуваєш його в усі воздуховоди ,так не шкодуючи ,щоб з усіх щілин повиходив, чекаєш хв. п'ять як вказано на банці , потім вмикаєш грубку на максимум холодним потіком повітря на пару хвилин і все , весь віковий бруд він мабуть не прибере, але якусь його частину так точно))).

Фен-шуй )))

В нашому клубі є людина яка займається автозапчастинами і що стосується бмв ,то тут він дуже скрупульозний хлопчина, так от він давно мені вже казав, що було б не погано повернути правильні , рідні туманки на місце. Звісно мова не йде про оригінал ,так як ціна їх непристойно висока, але є інші виробники (Тайвань) ,які не коштують "всіх грошей світу", тому я почав ще раніше був шукати туманки "рідні" , але як виявилось це проблематично , так як їх, саме на Е32, пару, не можна знайти. Тому я був цю ідею і полишив до кращих часів, але при черговій нашій зустрічі , він сказав що знайде "пару/комплект", на що я погодився і через тиждень я вже мав новенькі туманки
IMG_20231004_194100_664.jpg
...але це не все:
...я дуже хотів би щоб вони були з жовтим склом , тому :
IMG_20231014_154916_085.jpg

...ютуб мені в поміч і приступимо
...але щось воно не все так просто ,як в ютубі: чи то плівка не така, чи не мій день був, чи як в висліві "в мене руки як ноги із жопи - прямі і довгі"😅, і щось за 5 хвилин нічого не хотілось клеїтись🙁. В декілька спроб я взнав що плівка має ще одну захисну тоненьку плівку з двох сторін,а не лише з однієї, і що клейова основа з однієї сторони . І як виявилось в результаті, після двох спроб , плівка чудово приклеєлась і без мильного розчину, і тих всіх ютубовських інструкцій, чи то може плівку я якусь іншу придбав, не знаю, але я її таки поклеїв. В результаті я отримав "правильні" туманки з жовтим склом плюс додатковим захистом
IMG_20231016_165333_482.jpg
..наче не погано вийшло 🙄🤗
Так в двох словах про дрібниці.
Всім перемоги і далі буде!
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
Стосовно свічки шостого циліндру.... двигун масло їсть?
 

transfer

Пользователь
Joined
Jan 14, 2015
Messages
4,145
Age
47
Страна
Украина
Город
Дрогобыч
Стосовно свічки шостого циліндру.... двигун масло їсть?
та ніби-то вище було про непристойний розхід) в шостому циліндрі певно і є причина, чи одна з причин, чудес не буває. як правило, коли розхід оливи лікується вязкістю, це вже вирок двигуну. і справа тут не в динозаврі м30)
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Стосовно свічки шостого циліндру.... двигун масло їсть?
Вітаю! Взагалі по мануалу пише розхід оливи 1л. на 1000км, хоча по правді я не розумію як це можливо. Мастило доливаю від заміни до заміни (3000-3500км), приблизно 2/2,5л. , залежить від режимів їзди, але ще й трохи через прокладки мабуть "тікає". Якось так🤷
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
і справа тут не в динозаврі м30)
...та в тому то й справа ,що авто не димить і маслом в вихлоп не плюється, та й з горловини гареним маслом не "несе"🤷
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Шкода,що коли я міняв свічки в перше, як придбав авто, я не звернув увагу в якому вони були стані🙄
 

Vodianoi

Пользователь
Joined
Dec 1, 2022
Messages
147
Age
54
Страна
Украина
Город
Херсон
Не дымит и маслом в выхлоп не кидает потому что искра мощная. А так проблемы с двигателем налицо , как говорится.
 

transfer

Пользователь
Joined
Jan 14, 2015
Messages
4,145
Age
47
Страна
Украина
Город
Дрогобыч
))чудес не буває)) я колись купляв м20б25 в сборі, повний свап. продаван з Київа запевняв двігло цукерок просто, шепче, масло не бере, знімали з робочого авто, навіть відео скидав як працює двигун. але ж на слово я не вірю, скинув голову, на двух поршнях були лопнувші кільця. як він працював, хз)))
 

transfer

Пользователь
Joined
Jan 14, 2015
Messages
4,145
Age
47
Страна
Украина
Город
Дрогобыч
Вітаю! Взагалі по мануалу пише розхід оливи 1л. на 1000км, хоча по правді я не розумію як це можливо. Мастило доливаю від заміни до заміни (3000-3500км), приблизно 2/2,5л. , залежить від режимів їзди, але ще й трохи через прокладки мабуть "тікає". Якось так🤷
те що тікає через прокладки до уваги можна не брати) добрий м30 масло не буде брати від слова зовсім. після 10-40 вже нікуди буде переходити) це вже потужний сигнал, треба двигун дивитись. звісно ліпше не чекати кінця. але звичайно сітуації у всіх різні
 

Fan_BMW

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,337
Age
43
Город
Киев
Літр на 1000 в мануалі - то скоріш за все норми для кільцевих перегонів :) щоб спортсмени по гарантію не ходили :).

А по розходу і фото свічок - мінімум то заміна кілець і сальників клапанів з прокатуванням втулок.
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
А мене б розривала цікавість і я б поліз камерою в свічний отвір....
 

DIFFERENTIAL

Тут може бути ваша реклама.
Joined
Nov 9, 2011
Messages
5,852
Страна
Украина
Не дымит и маслом в выхлоп не кидает потому что искра мощная. А так проблемы с двигателем налицо , как говорится.
В першу чергу розхід мастила швидше за всіх помічає лямбда та каталізатор(якщо він ще є). Лямбда швидко мре, а каталізатор починає сипатись. Але, на щастя, каталізатори у м30 не так близько до двигуна аби зламки від нього потрапили в двигун...
 

GeisT

Пользователь
Joined
Nov 19, 2011
Messages
249
Age
43
Страна
Украина
Город
Киев
Сьогодні знайшов стару фотку на якій був зафіксований пробіг, порахував з теперішнім і виявилось що накатував я по 5000 на рік( а так й непомітно😄 ), то ж доливав відповідно не на 3-3,5тис, але суті справи не міняє мабуть . Хоча знову ж таки, спитав гугла,що люди пишуть, так от попадались дописи де 700гр. на літр майже "норма"(хоча таки ні)🤷
Страшно жи!))
...не те що, просто як би там був пи..ць, то на роботі мотора це одразу б сказало ..... мабуть🤔
 

Fan_BMW

Пользователь
Joined
Nov 10, 2011
Messages
1,337
Age
43
Город
Киев
Якби була 4рка - сказалось би :)
 

Vodianoi

Пользователь
Joined
Dec 1, 2022
Messages
147
Age
54
Страна
Украина
Город
Херсон
не те що, просто як би там був пи..ць, то на роботі мотора це одразу б сказало ..... мабуть🤔
Ну если подходить к вопросу с большой линейкой,то там именно пи...ц. А так да,если линейку сппятать ,то и гуглом можно успокоиться )
 

transfer

Пользователь
Joined
Jan 14, 2015
Messages
4,145
Age
47
Страна
Украина
Город
Дрогобыч
дописів про норму витрати масла я чув і читав багато))) це завжди викликало якійсь подив))) для мене таких норм не існує. є розхід масла, є проблєма. проблеми звичайно бувають різні. з деякими можна жити)
 
Top